Trwa ładowanie...
d4fbmvp

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Nie potrzebujesz dowodu, wystarczy aplikacja

W niedzielę 26 maja 2019 roku odbędą się Wybory Do Parlamentu Europejskiego IX kadencji. Obywatele 27 państw będą wybierać swoich przedstawicieli. Wśród nich Polacy, którzy pierwszy raz w historii będą mogli wykorzystać dowód w postaci cyfrowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bez dowodu na wybory
Bez dowodu na wybory (Fotolia)
d4fbmvp

Od 2019 roku Polacy mogą korzystać z dowodu osobistego w postaci cyfrowej. Co prawda jeszcze nie wszędzie da się z niego skorzystać, ale po raz pierwszy w historii będziemy mieli prawdziwą okazję do tego. Wystarczy aplikacja mObywatel.

Aby skorzystać z aplikacji mObywatel, potrzebujemy profilu zaufanego. Jeśli go nie macie, wystarczy założyć konto na stronie obywatel.gov. Jak to zrobić? Pełny poradnik znajdziecie tutaj. Następnie możecie zalogować się do aplikacji mObywatel za pomocą profilu zaufanego.

d4fbmvp

W aplikacji mObywatel posiadamy zakładkę "mTożsamość". Jest to usługa, która pozwala potwierdzać te same dane, które zawiera dowód osobisty. Dla przypomnienia, są to: imię, nazwisko, daty urodzenia, numeru PESEL, zdjęcia, terminu ważności, numeru dowodu, informacji, kto wydał dokument. Te dane możecie wyświetlić w każdej chwili za pomocą smartfona.

Zobacz też wideo: RODO - jakie prawa ma konsument?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fbmvp

Podziel się opinią

Share

d4fbmvp

d4fbmvp
Więcej tematów