Wszystkie nowe komputery Mac bez Flasha

Wszystkie nowe komputery Mac bez Flasha
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

25.10.2010 15:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy MacBook Air i wszystkie pozostałe Macintoshe będą teraz wydawane bez Flasha. Oznacza to, że użytkownicy będą musieli sami go zainstalować. Nie dostaną nawet gotowej wtyczki, co będzie stanowiło kłopot szczególnie dla tych użytkowników komputerów, którzy są przekonani, że zainstalowanie czegokolwiek wymaga skończenia studiów inżynierskich (patrz - moja i twoja rodzicielka).

Rzecznik Apple Bill Evans powiedział serwisowi Engadget, że dni, w których nowe komputery firmy można było kupić z wgranym Flashem, bezpowrotnie odeszły do przeszłości:

_ Maki będą nadal kompatybilne z Flashem, ale najlepszy sposób na korzystanie z najnowszej i najbezpieczniejszej wersji oprogramowania to ściągnięcie jej ze strony Adobe. _

Kiedy obecne zapasy sprzętu Apple zostaną wyprzedane, dostępne będą tylko bezflaszowe. Nawet komputery pokazowe w Apple Stores nie będą miały zainstalowanego Flasha. Albo Apple naprawdę wierzy, że HTML5 wystarczy klientom firmy, albo chce zwyczajnie postawić na swoim. Od dawna wiadomo, że Steve Jobs wolałby zobaczyć Sieć bez Flasha, który "zakłóca sprawne działanie przeglądarki, ogranicza bezpieczeństwo korzystania z Internetu i nadmiernie obciąża procesor".

Flasha nie obsługują urządzenia Apple z iOS, czyli iPhone, iPod touch i iPad. Jednak dopiero gdy testerzy zobaczyli w tym tygodniu, że na MacBooku Air nie działa YouTube, stało się jasne, że z komputerami będzie tak samo.

Krążą pogłoski, że kolejnym programem, który może spotkać ten los, jest Java firmy Oracle. [Brian Barett/giz, Engadget, Guardian, zdjęcie: Shirt.Woot]

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)