Wreszcie darmowy, nielimitowany internet na lotnisku Chopina w Warszawie. Dla wszystkich

Wreszcie darmowy, nielimitowany internet na lotnisku Chopina w Warszawie. Dla wszystkich
Źródło zdjęć: © d-s-n/sxc.hu

14.08.2014 13:27, aktual.: 14.08.2014 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Warszawskie Lotnisko Chopina wprowadziło bezpłatny i nielimitowany dostęp
do internetu - poinformował w czwartek PAP rzecznik portu Przemysław Przybylski. Oznacza to, że
każdy, kto przebywa na terenie terminalu, będzie mógł korzystać z sieci.

"Do tej pory lotnisko oferowało bezprzewodowy internet na czas 3. minut i wymagało to pobrania specjalnego kodu, loginów i haseł. Z internetu mogli korzystać tylko pasażerowie. Zmiana polega na tym, że teraz dostęp do bezpłatnego i nielimitowanego internetu będzie miał każdy, także osoba, która odprowadza kogoś na samolot" - powiedział Przybylski. Dodał, że lotnisko przez ostatnie dni prowadziło testy, które okazały się pozytywne i usługa już działa.

Wyjaśnił, że w praktyce będzie to wyglądało tak, że osoba będzie musiała kliknąć ikonkę połączenia z internetem, wybrać sieć o nazwie "chopin-airport", a następnie zaakceptować regulamin i wpisać swój adres e-mail.

"Jesteśmy jednym z pierwszych lotnisk w Europie, które oferuje bezpłatny i nielimitowanym dostęp do sieci. Najczęściej porty zapewniają albo 3. minut darmowego dostępu albo płatnego" - powiedział. Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, general aviation oraz cargo. Od początku roku na lotnisku odprawiono blisko 6 mln osób. W 2013 r. było to ponad 10,6 mln pasażerów. Z portu można polecieć latem do 87 portów na czterech kontynentach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)