Trwa ładowanie...
d43r20g

Wpisał źle kod 9 razy i zablokował iPhone'a na prawie 48 lat

Lepiej nie mylić się zbyt często podczas wpisywania kodu, gdy chce się wyzerować iPhone'a. Wystarczy kilka błędów i opcja zostaje zablokowana. Na lata - i to dosłownie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uważaj, bardzo łatwo zablokować iPhone'a na lata
Uważaj, bardzo łatwo zablokować iPhone'a na lata (Materiały prasowe)
d43r20g

Taki obrazek zobaczył użytkownik iPhone'a 4S po dziewięciu nieudanych próbach wpisania kodu:

WP.PL

Następna próba - dopiero za około 48 lat.

d43r20g

W rozmowie z WP Tech autor zdjęcia potwierdził, że z telefonu nadal można korzystać. Nie da się jednak przywrócić go do ustawień fabrycznych. Przy próbie "wyzerowania" sprzęt prosi o kod, a po nieudanych próbach wyświetla komunikat, jaki widzicie powyżej. To spory problem, jeżeli ktoś chce oddać lub sprzedać telefon, a wcześniej wyczyścić go z prywatnych danych. Warto uważać.

Przekonała się zresztą o tym matka 2-latka, który bawił się jej iPhonem. Przypadek Chinki opisywały niedawno media. Dzieciak bawił się dotykowym ekranem, sęk w tym, że robił to, gdy sprzęt prosił o wpisanie zabezpieczającego kodu. Wciskanie losowych cyfr sprawiło, że kilkakrotnie wprowadził błędną kombinacje. A im więcej nieudanych prób, tym dłużej trzeba czekać na kolejną szansę. Efekt? Albo straci się wszystkie dane, albo następna próba odblokowania dopiero za 47 lat.

d43r20g

Podziel się opinią

Share

d43r20g

d43r20g
Więcej tematów