"World of Warcraft Classic" wyjdzie w sierpniu 2019. Beta rusza już w maju

"World of Warcraft Classic" wyjdzie w sierpniu 2019. Beta rusza już w maju
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Barnaba Siegel

14.05.2019 18:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od 15 maja szczęśliwcy zagrają w wersję beta "World of Warcraft Classic". Do premiery pełnej wersji odświeżonego oryginału "WoW-a" trzeba jednak poczekać do lata. 27 sierpnia Blizzard otworzy serwery do odtworzonej wersji z 2004 roku.

"To nie remaster, to odbudowanie świata gry takim, jaki był w 2004 roku" - mówili mi z dumą twórcy "World of Warcraft Classic" w Los Angeles. Na imprezie poświęconej 25-leciu "Warcrafta" i 15-leciu "World of Warcraft" brakowało niespodzianek, ale przynajmniej poznaliśmy datę premiery. Już wcześniej mówiło się o sierpniu, teraz już jasne, że jest to 27 sierpnia 2019.

Chociaż "World of Warcraft Classic" może brzmieć jak owoc działu analityki w Blizzardzie i zwykły skok na kasę, tak naprawdę o "klasycznego WoW-a" społeczność upominała się od dawna. Czemu? To proste. Dziś, po łącznie 7 dodatkach, to zupełnie inna gra. Chociaż nadal biegamy, ciachami potwory i wykonujemy questy, zmieniła się w niej tona drobiazgów.

Najbardziej wytrwali gracze tęsknią za surowością i prostotę "World of Warcraft" z 2004 roku. "Chciałbym znowu być 'nikim' w świecie tej gry" - mówili koledzy.

"World of Warcraft Classic". Jak to będzie wyglądało?

Wrócimy do Azeroth z czasów aktualizacji Drums of War (1.12). "To najbardziej kompletny stan świata pierwotnej wersji" - piszą twórcy. Po premierze gry "World of Warcraft Classic" dodatkowa zawartość będzie publikowana na przestrzeni kilku etapów, zgodnie z kolejnością w jakiej aktualizacje pojawiały się przed laty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)