Trwa ładowanie...
d2vda7m

Włochy. Pandemia koronawirusa wpłynie na produkcję wina? Rolnicy biją na alarm

Pandemia koronawirusa może negatywnie wpłynąć na produkcję wina we Włoszech. Tamtejsi rolnicy apelują do władz o zmianę przepisów. Wprowadzone obostrzenia sprawiają, że przy winobraniu zaczyna brakować rąk do pracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włochy. Pandemia koronawirusa może negatywnie wpłynąć na produkcję wina
Włochy. Pandemia koronawirusa może negatywnie wpłynąć na produkcję wina (YouTube)
d2vda7m

Włosi po raz kolejny odczuwają katastrofalne skutki pandemii koronawirusa. Tamtejsi rolnicy ostrzegają, że z powodu wprowadzonych norm sanitarnych, wkrótce może zabraknąć rąk do pracy.

We Włoszech przy winobraniu pracuje co roku 110 tysięcy osób pochodzących z krajów dotkniętych pandemią COVID-19. Tamtejsze władze wprowadziły wobec pracowników sezonowych wymóg kwarantanny, przez co właściciele winnic obawiają się, że nie będą w stanie zebrać wszystkich winogron i wytworzyć z nich wina. Widmo potężnych strat spowodowało, że zwrócili się do rządu o zmianę przepisów.

Związek rolników indywidualnych Coldiretti poinformował władze w Rzymie, że w związku z wprowadzonymi obostrzeniami, mogą pojawić się poważne trudności przy obsłudze tegorocznych plonów. Poprosili więc o pozwolenie na przyjęcie do pracy studentów, emerytów oraz pozostałe osoby, które przebywają obecnie na kwarantannie.

d2vda7m

Zobacz też: Koronawirus. Ekspertka: o zagrożeniu wiedzieliśmy od lat, ale i tak się nie przygotowaliśmy

Najwięcej osób przyjeżdżających do pracy przy winobraniu pochodzi z Rumunii i Bułgarii. Włoskie ministerstwo zdrowia postanowiło wprowadzić dla nich obowiązek poddania się dwutygodniowej izolacji, aby zminimalizować zagrożenie, jakie niesie za sobą druga fala epidemii koronawirusa.

d2vda7m

Podziel się opinią

Share

d2vda7m

d2vda7m
Więcej tematów