Trwa ładowanie...

Wizz Air zawiesza połączenia do Włoch i Izraela. Wszystko przez koronawirusa

Wizz Air to kolejne linie lotnicze, które zdecydowały się na zawieszenie lotów do Włoch. Decyzja ma związek z epidemią koronawirusa. W odpowiedzi na ogłoszenie izraelskiego rządu, węgierski przewoźnik anulował także połączenia do Tel Awiwu oraz Ejlatu.
Share
Wizz Air odwołuje loty do Włoch i Izraela
Wizz Air odwołuje loty do Włoch i IzraelaŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d3f4x2m

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air postanowiły zawiesić wszystkie połączenia do Włoch. Decyzja przewoźnika ma ścisły związek z rozprzestrzeniającą się w szybkim tempie epidemią koronawirusa. Loty do miast: Alghero, Bari, Bolonia, Katania, Mediolan Bergamo, Mediolan Malpensa, Neapol, Piza, Rzym Ciampino, Rzym Fiumicino, Turyn, Wenecja Treviso, Werona, zawieszono do 3 kwietnia.

Od 12 do 23 marca zawieszone zostały także loty z Katowic, Krakowa i Warszawy do Tel Awiwu i Ejlatu. Decyzja ta związana jest z ogłoszoną przez izraelski rząd 14-dniową kwarantanną dla wszystkich pasażerów przylatujących do Izraela. Od czwartku obcokrajowcy przekroczą granice tego kraju tylko pod warunkiem, iż udowodnią, że posiadają środki i możliwości na poddanie się izolacji domowej.

d3f4x2m

- Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 procent pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air - poinformowały linie lotnicze w specjalnym oświadczeniu.

Przedstawiciele linii podkreślili, że będą informować wyłącznie tych klientów, którzy dokonali rezerwacji na stronie przewoźnika lub w aplikacji mobilnej. - Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem biur podróży lub agencji, powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety - oświadcza Wizz Air.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. McDonald's przygotowuje się na spadek liczby klientów

d3f4x2m

Podziel się opinią

Share
d3f4x2m
d3f4x2m
Więcej tematów