Wielkanoc 2020. Wielki Czwartek - gdzie i kiedy oglądać msze online

W związku z trwającą epidemią koronawirusa w Polsce zaleca się pozostawanie w domach. Na szczęście wierni będą mogli uczestniczyć w mszy w Wielki Czwartek za pośrednictwem internetu lub oglądając transmisję w TV.

Wielkanoc 2020. Wielki Czwartek  - gdzie i kiedy oglądać msze online
Źródło zdjęć: © iStock.com

09.04.2020 | aktual.: 10.04.2020 07:43

Zobacz też: Msza online w Wielki Piątek - gdzie i kiedy oglądać?

Wielki Czwartek to dzień rozpoczynający obchody wielkanocne. Tego dnia odbywają się msze rozpoczynające Święte Triduum Paschalne, czyli obchody celebracji męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W wielu kulturach chrześcijańskich jest to również dzień upamiętniający ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii.

Udział w mszy w Wielki Czwartek jest dla wiernych jednym z najważniejszych wydarzeń. Z powodu trwającej epidemii COVID-19, będzie to jednak utrudnione. Na szczęście wiele parafii organizuje transmisję mszy online. Oto część z nich:

  • 6:00, 15:30, 18:30 20:00 - Msza Wielkiego Czwartku (Wieczerzy Pańskiej) na Jasnej Górze w Kaplicy Cudownego Obrazu będzie transmitowana na dedykowanej stronie
  • 10:00 – Msza Krzyżma w Archikatedrze Warszawskiej będzie transmitowana w serwisie YouTube
  • 18:00 – Msza Wieczerzy Pańskiej w Archikatedrze Warszawskiej będzie transmitowana w serwisie YouTube
  • 18:00 - Liturgia Wielkiego Czwartku na Jasnej Górze w Kaplicy Matki Bożej będzie transmitowana w TVP 1
  • 18 - Msza Święta Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem papieża Franciszka będzie transmitowana w TV Trwam

Wielkanoc 2020 będzie miała zdecydowanie inny przebieg niż dotychczas. W tym roku wiele osób będzie musiało spędzić święta z dala od rodziny, ze względu na pandemię COVID-19 i wprowadzone ograniczenia mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Na szczęście nowe rozwiązania technologiczne ułatwiają uczestnictwo w mszach, a Kościół poinformował również w jaki sposób można poświęcić pokarm w domach. Największym wyzwaniem może być spotkanie z bliskimi, jednak tutaj z pomocą mogą przyjść aplikacje do wideo-rozmów jako namiastka spotkania "na żywo".

wiadomościwielkanoc 2020wielki czwartek
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)