Trwa ładowanie...
dhxdp96

Więcej kanałów i lepsza jakość. Nadchodzą zmiany w naziemnej telewizji - efekt 5G

"Do 2022 roku nasz kraj zmieni standard emisji cyfrowej naziemnej na telewizję drugiej generacji" - informuje Business Insider. Zmiany oznaczają korzyści, ale niektórzy będą musieli liczyć się ze zmianą odbiorników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Telewizja naziemna się zmieni
Telewizja naziemna się zmieni (Fotolia)
dhxdp96

Obecnie kanały w czterech polskich multipleksach działają w standardzie DVB-T. Ma to swoje ograniczenia - zaledwie cztery programy dostępne za pomocą telewizji naziemnej pozwalają oglądać programy w jakości HD. W porównaniu z kablówką czy treściami VOD w internecie to bardzo słaby wynik.

Przejście na DVB-T2 sprawi, że kanałów będzie więcej i będą mogły być one w wyższej jakości. To dlatego, że lepiej wykorzysta się pasma częstotliwości. Obecne mają zostać udostępnione sieci 5G.

W nowym standardzie telewizja naziemna ma być nadawana już do połowy 2022 roku - zakłada plan. I raczej niewiele wskazuje na to, by się nie powiódł. Gdyby nie udało się zwolnić pasma w Polsce, wówczas kłopoty z odbieraniem sieci 5G mieliby Niemcy.

dhxdp96

Zobacz też: Złodzieje kradną 9 tys. aut rocznie. Najpopularniejszy jeden sposób

Czasu zostało jeszcze sporo, więc pojawia się pytanie: "czy mój telewizor jest gotowy na nowy standard"?

dhxdp96

Z danych Związku Cyfrowa Polska, które przytacza Business Insider, wynika, że niemal 7 mln odbiorników telewizyjnych na 11,5 mln sprzedanych w ostatnich pięciu latach w Polsce umożliwia już odbiór w standardzie DVB-T2. Według prognoz w 2020 roku telewizor gotowy na nową jakość będzie w 90 proc. gospodarstw domowych.

Czytaj też: Masz nowy telewizor? Szybko zmień w nim jedną rzecz

dhxdp96

Podziel się opinią

Share

dhxdp96

dhxdp96
Więcej tematów