Trwa ładowanie...
d2fz6r8

WHO: testy na koronawirusa muszą być wykonywane szybko

Testy na koronawirusa muszą być dostępne i wykonywane szybko - poinformował przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. sytuacji kryzysowych Mike Ryan. Ekspert zaznaczył, że nie jest konieczne testowanie szerokich populacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Testy na koronawirusa muszą być dostępne i wykonywane szybko - oświadcza WHO
Testy na koronawirusa muszą być dostępne i wykonywane szybko - oświadcza WHO (Pixabay)
d2fz6r8

Przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. sytuacji kryzysowych Mike Ryan poinformował podczas czwartkowej konferencji, że w większości krajów nie jest konieczne testowanie na obecność wirusa SARS-CoV-2 szerokich populacji. Ekspert oświadczył jednocześnie, że testy muszą być dostępne i wykonywane szybko.

Ryan zapewnił także, że WHO ściśle współpracuje z władzami Chin i kompletuje międzynarodową grupę lekarzy, którzy udadzą się do Wuhan w celu zbadania przyczyn wybuchu epidemii. W pracach pomogą im lokalni specjaliści.

Maria Van Kerkhove, epidemiolożka WHO wyjaśniła, że należy przeprowadzać testy wśród osób, które są podejrzane o to, że mogły zachorować na COVID-19, a także tych, które miały z nimi kontakt. Specjalistka zaznacza jednak, że badania na obecność koronawirusa w pierwszej kolejności powinno wykonywać się ludziom, u których pojawiły się objawy infekcji.

d2fz6r8

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

Maria Van Kerkhove oświadczyła, że szerokie testy na osobach, u których nie pojawiły się symptomy infekcji, mogą być konieczne w przypadku ognisk zakażenia, w celu przerwania łańcucha transmisji wirusa SARS-CoV-2.

Według najświeższych danych, od początku wybuchu epidemii, na świecie potwierdzono już blisko 24,5 mln przypadków koronawirusa. Wskutek przegranej walki z infekcją zmarło ponad 830 tysięcy zarażonych. Najwięcej zgonów odnotowano w USA, Brazylii i Meksyku. Liczba osób wyzdrowiałych wynosi już prawie 16 mln.

d2fz6r8

Podziel się opinią

Share
d2fz6r8
d2fz6r8
Więcej tematów