Trwa ładowanie...
d4gapwv

WHO: pandemia koronawirusa wciąż niebezpieczna. Rośnie liczba zgonów na COVID-19 w Europie

WHO poinformowała, że liczba wszystkich zakażeń koronawirusem w Europie przekroczyła już 15 milionów. W ubiegłym tygodniu na całym świecie zdiagnozowano ponad 4 miliony przypadków COVID-19. Od początku pandemii zmarło już ponad 1,3 mln osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WHO podała najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem
WHO podała najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem (Materiały prasowe)
d4gapwv

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przekazała w środę 18 listopada, najnowsze dane dotyczące nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zaznaczono, że wciąż rośnie liczba zgonów spowodowanych chorobą COVID-19.

- We wtorek liczba wszystkich zakażeń w Europie przekroczyła 15 milionów. Na całym świecie w ciągu ostatniego tygodnia zdiagnozowano blisko 4 mln infekcji, a na COVID-19 zmarło prawie 60 tys. osób - poinformowała WHO.

Eksperci WHO podkreślili, że kontynentem, który został najbardziej dotknięty przez pandemię pozostaje Europa. W ubiegłym tygodniu liczba zakażeń koronawirusem stanowiła tam 46 proc. nowych przypadków potwierdzonych na całym świecie, a bilans ofiar śmiertelnych odpowiadał za blisko połowę (49 proc.) wszystkich zgonów osób chorych na COVID-19.

d4gapwv

Zobacz: Koronawirus. Ekspertka: o zagrożeniu wiedzieliśmy od lat, ale i tak się nie przygotowaliśmy [Wideo]

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że w ubiegłym tygodniu przybyło w Europie 1,84 mln nowych zakażeń. Oznacza to, że po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy potwierdzano o 10 proc. mniej zachorowań na COVID-19 niż tydzień wcześniej. W ciągu tego tygodnia odnotowano 29 tys. zgonów spowodowanych infekcją, to z kolei o 18 proc. więcej niż tydzień wcześniej.

Drugim kontynentem, który najbardziej odczuł skutki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 jest Ameryka Północna. W ciągu minionego tygodnia liczba nowych zachorowań na COVID-19 wyniosła tam ponad 1,45 mln. Oznacza to, że w stosunku do poprzedniego tygodnia wzrosła aż o 40 procent. Jedynym regionem, gdzie zaobserwowano spadek liczby nowych zakażeń jest Azja Południowo-Wschodnia.

Według najnowszych danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, od początku wybuchu pandemii, chorobę COVID-19 zdiagnozowano u ponad 56 mln osób. W wyniku przegranej walki z infekcją zmarło 1,35 mln zakażonych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gapwv

Podziel się opinią

Share
d4gapwv
d4gapwv
Więcej tematów