WHO: pandemia koronawirusa wciąż niebezpieczna. Rośnie liczba zgonów na COVID-19 w Europie
WHO poinformowała, że liczba wszystkich zakażeń koronawirusem w Europie przekroczyła już 15 milionów. W ubiegłym tygodniu na całym świecie zdiagnozowano ponad 4 miliony przypadków COVID-19. Od początku pandemii zmarło już ponad 1,3 mln osób.
19.11.2020 | aktual.: 02.03.2022 10:55
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przekazała w środę 18 listopada, najnowsze dane dotyczące nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zaznaczono, że wciąż rośnie liczba zgonów spowodowanych chorobą COVID-19.
- We wtorek liczba wszystkich zakażeń w Europie przekroczyła 15 milionów. Na całym świecie w ciągu ostatniego tygodnia zdiagnozowano blisko 4 mln infekcji, a na COVID-19 zmarło prawie 60 tys. osób - poinformowała WHO.
Eksperci WHO podkreślili, że kontynentem, który został najbardziej dotknięty przez pandemię pozostaje Europa. W ubiegłym tygodniu liczba zakażeń koronawirusem stanowiła tam 46 proc. nowych przypadków potwierdzonych na całym świecie, a bilans ofiar śmiertelnych odpowiadał za blisko połowę (49 proc.) wszystkich zgonów osób chorych na COVID-19.
Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że w ubiegłym tygodniu przybyło w Europie 1,84 mln nowych zakażeń. Oznacza to, że po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy potwierdzano o 10 proc. mniej zachorowań na COVID-19 niż tydzień wcześniej. W ciągu tego tygodnia odnotowano 29 tys. zgonów spowodowanych infekcją, to z kolei o 18 proc. więcej niż tydzień wcześniej.
Drugim kontynentem, który najbardziej odczuł skutki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 jest Ameryka Północna. W ciągu minionego tygodnia liczba nowych zachorowań na COVID-19 wyniosła tam ponad 1,45 mln. Oznacza to, że w stosunku do poprzedniego tygodnia wzrosła aż o 40 procent. Jedynym regionem, gdzie zaobserwowano spadek liczby nowych zakażeń jest Azja Południowo-Wschodnia.
Według najnowszych danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, od początku wybuchu pandemii, chorobę COVID-19 zdiagnozowano u ponad 56 mln osób. W wyniku przegranej walki z infekcją zmarło 1,35 mln zakażonych.