Whirlpool 6th Sense Live - zarządzaj sprzętem AGD przez iPhone'a

Whirlpool 6th Sense Live - zarządzaj sprzętem AGD przez iPhone'a

Whirlpool 6th Sense Live - zarządzaj sprzętem AGD przez iPhone'a
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.05.2013 20:09

Whirlpool planuje wprowadzić na rynek linię urządzenia z technologią 6th Sense Live. Pozwalać ona będzie na zarządzanie domowym sprzętem przy pomocy aplikacji na iPhone’a.

Rozwój sprzętu gospodarstwa domowego idzie wyraźnie w kierunku energooszczędności i ciągłego zmniejszania zużycia prądu i wody podczas pracy urządzenia. Oszczędzanie ma także ułatwiać specjalna aplikacja Whirlpool, która pozwala na zarządzanie pracą oraz monitorowanie zużycia energii na ekranie smartfonów i tabletów marki Apple.

Linia 6th Sense Live, przystosowana do zdalnego sterowania, składa się z czterech urządzeń: lodówki, pralki, suszarki i zmywarki. Wszystkie sprzęty mają być przystosowane do korzystania z inteligentnych sieci elektroenergetycznych "Smart Grid", umożliwiające ich wzajemną komunikację i lepszą kontrolę nad zużywaniem energii.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Z poziomu smartfona będziemy mogli zdalnie włączać i wyłączać urządzenia, a także otrzymywać wiadomości tekstowe i raporty opisujące aktualne parametry pracy. Dodatkowo, aplikacja monitoruje obowiązujące nas taryfy energetyczne i proponuje najlepszy moment na rozpoczęcie pracy urządzenie. Pozwolić ma to na dodatkowe oszczędności. Biorąc jednak pod uwagę cenę sprzętu i konieczność posiadania drogich urządzeń Apple, trudno jednak stwierdzić, aby była to linia skierowana do ludzi liczących każdy grosz.

Linia 6th Sense Live początkowo zadebiutuje w USA. W jej skład wchodzić będą:

• Lodówka Side-by-Side Whirlpool 6th Sense Live WRL767SIAM. Cena - 1,999 dolarów.
• Zmywarka Whirlpool 6th Sense Live WDL785SAAM. Cena - 949 dolarów.
• Pralka i suszarka Whirlpool 6th Sense Live WFL98HEB/ WEL98HEB. Cena jeszcze nieznana.

Zarządzanie urządzeniami możliwe będzie dzięki darmowej aplikacji "My Smart Appliances", która już jest dostępna w sklepie iTunes.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)