Ważny apel MON: "zastanówmy się nad tym, co i kiedy publikujemy w sieci"

Ważny apel MON: "zastanówmy się nad tym, co i kiedy publikujemy w sieci"05.03.2022 11:51
Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak
Źródło zdjęć: © Getty Images

"Szczególnie dziś zastanówmy się nad tym, co i kiedy publikujemy w sieci" - apeluje MON, przestrzegając przed publikowaniem informacji, które mogą pomóc Rosji w działaniach wojennych.

Ważny komunikat Ministerstwa Obrony Narodowej pojawił się 5 marca na Twitterze i skierowany jest do każdego z nas. MON przestrzega przed publikacją materiałów, które w jakikolwiek sposób mogłyby zaszkodzić polskim lub sojuszniczym siłom zbrojnym przebywającym na terenie naszego kraju.

Apel jest prosty i przejrzysty. Należy zapamiętać, że publikacja jakichkolwiek informacji na temat działań Wojska Polskiego i jego sojuszników, w tym filmów i zdjęć, może pomóc zidentyfikować osoby, ruchy wojsk, daty czy godziny przejazdów, lądowań itp., co zagraża ich bezpieczeństwu.

Warto przypomnieć, że pliki zamieszczane w sieci są analizowane, o czym pisaliśmy kilkakrotnie, chociażby w przypadku danych zebranych z Map Google. Warto również przypomnieć, że w mediach społecznościowych bardzo łatwo trafić na fake newsy i niestety czasem nieświadomie możemy przyczynić się nie tylko do ich rozpowszechniania, ale również do tworzenia sytuacji zagrożenia dla naszych żołnierzy.

Zaledwie kilka dni temu Wojsko Polsko apelowało: "Bądźmy świadomi zagrożeń", odnosząc się do informacji publikowanych w sieci w związku z inwazją na Ukrainę, i dziś warto przypomnieć sobie te słowa.

Zobacz też: Las Kabacki. Największa katastrofa lotnicza w Polsce [Wideo]

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie