Trwa ładowanie...
d1je3io

Ważna zmiana na Allegro. Serwis lepiej zadba o bezpieczeństwo kupujących

Allegro poinformowało, że zaczyna maskować adresy mailowe w całej korespondencji na Allegro. To coś więcej niż zmiana kosmetyczna - nasze dane będą lepiej chronione.
Share
Ważna zmiana na Allegro. Serwis lepiej zadba o bezpieczeństwo kupujących
Źródło: flickr.com, Fot: Kārlis Dambrāns
d1je3io

"Maskowanie oznacza, że adres e-mail zastępujemy ciągiem znaków. Na przykład: jan.kowalski@wp.pl wyświetlamy jako f8awgqyk6a5@allegromail.pl" - informuje Allegro w mailach do użytkowników. Co ważne, wysyłając wiadomość na maskowany adres, mamy pewność, żę ta na pewno dotrze na skrzynkę pocztową użytkownika. Adresat nie będzie znał jednak jej nazwy.

"W ten sposób dbamy o ochronę danych osobowych kupujących i sprzedających na Allegro" - tłumaczy nową zmianę Allegro.

Niby wiele danych i tak poznamy przeprowadzając transakcję. Musimy przecież znać lub ujawnić adres, na który ma paczka dojść. Czasami jednak adres mailowy zawiera więcej danych, jak np. rok urodzenia. Wprawdzie nazywając tak konto, sami decydujemy się ujawnić taką informację, ale przecież często skrzynki pocztowe zakładało się wiele lat temu, kiedy nie było się aż tak świadomym użytkownikiem sieci.

d1je3io

Zobacz też: redakcja WP Tech radzi, jak chronić swoje dane

Tymczasem po aferach Facebooka czy wprowadzeniu RODO więcej osób uwagę zwraca na szczegóły, które ujawnia w sieci. Dobrze, że Allegro uznało, że użytkownicy powinni wiedzieć o sobie tyle, ile jest potrzebne do przeprowadzenia transakcji i nic więcej.

Czytaj też: Nowy atak na użytkowników Allegro. "Przyznaliśmy ci zwrot 1000 zł"

d1je3io

Na tym zmiany w Allegro się nie kończą.

"Już niedługo do maskowanych adresów e-mail klientów będziemy dodawać identyfikatory zamówienia - kilka dodatkowych znaków w adresie. Dzięki nim wybrani przewoźnicy będą mogli automatycznie przekazywać do Allegro numery przesyłek dla zamówień. Wystarczy tylko e-mail z identyfikatorem, by system przewoźnika nadał numer przesyłki i przekazał go do właściwego zamówienia w Allegro. Sprzedającym ułatwi to pracę, ponieważ nie będą musieli ręcznie uzupełniać numerów. Kupujący natomiast docenią szczegółowe informacje o ich zamówieniach. O szczegółach tej zmiany będziemy jeszcze informować" - czytamy w komunikacie.

Czytaj też: Google skopiował polską reklamę Allegro? To raczej efekt mody, ale są bardzo podobne

d1je3io

Podziel się opinią

Share
d1je3io
d1je3io
Więcej tematów