W laboratorium nuklearnym w Los Alamos zaginęły komputery

W laboratorium nuklearnym w Los Alamos zaginęły komputery

W laboratorium nuklearnym w Los Alamos zaginęły komputery
14.02.2009 12:30, aktualizacja: 16.02.2009 08:51

Z laboratorium nuklearnego w Los Alamos, w którym zaprojektowano pierwsze bomby atomowe, zginęło około 80 komputerów. Według agencji AFP, która opublikowała tę informację, może to stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA.

Jak podaje agencja AFP powołując się na organizację pozarządową, laboratorium nuklearne w Los Alamos ( stan Nowy Meksyk, na południowym-zachodzie USA ) straciło 8. komputerów. Może to stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA.
Z kopii listu do ministerstwa energetyki, jaki zamieściła na swojej stronie organizacja "Projekt Nadzoru Rządu" ( Project on Governement Oversight ) wynika, że w 200. roku 13 komputerów zostało skradzionych lub zgubionych, natomiast pozostałych 67 "brakuje".
Laboratorium nuklearne w Los Alamos zostało stworzone w 1942 roku. Realizowano w nim "Projekt Manhattan", który doprowadził do budowy pierwszych bomb atomowych. Obecnie są tam prowadzone badania nad różnymi rodzajami energii, przestrzenią kosmiczną, nanotechnologią i informatyką.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)