W internecie też możesz pokazać, że jesteś obrzydliwie bogaty. Wystarczy kupić aplikację za 1600 zł

W internecie też możesz pokazać, że jesteś obrzydliwie bogaty. Wystarczy kupić aplikację za 1600 zł24.10.2016 15:16
W internecie też możesz pokazać, że jesteś obrzydliwie bogaty. Wystarczy kupić aplikację za 1600 zł
Źródło zdjęć: © PlayStation Store/WP

Jak chwalić się bogactwem w sieci? Można wstawiać na Facebooka zdjęcia z garażu, gdzie zaparkowane są drogie samochody albo... kupić parę drogich aplikacji. Nic nie robią, ale pokazują, że możesz pozwolić sobie na bezsensowne wydawanie pieniędzy.

W prawdziwym życiu pod tym względem jest dużo łatwiej. Kupujesz posiadłość, drogie ubrania, luksusowy samochód albo jacht i od razu wiadomo, z kim ma się do czynienia.

W internecie jest gorzej. Na pierwszy rzut oka wszyscy mają tyle samo. Owszem, jest różnica, czy ktoś pisze z drogiego komputera czy taniego smartfona, ale przecież tego nie widać. Na dodatek każdy może się przechwalać, więc trudno zweryfikować, kto jest milionerem, a kto tylko udaje. "Na szczęście" z pomocą przychodzą awatary i aplikacje.

Na amerykańskim PlayStation Store można kupić sobie awatar z diamencikiem. Zwykle takie drobiazgi albo są darmowe, albo kosztują niewiele. Za ten zapłacić trzeba 20 dolarów. W końcu nazywa się “Luksusowe życie”. Grafika nie ma żadnych dodatkowych, specjalnych funkcji. Ma tylko pokazać, że właściciel konta może pozwolić sobie na wydawanie pieniędzy na głupoty. Na przykład na awatary z diamentem.

Jeśli myślicie, że nikt się na to nie skusi, to jesteście w błędzie. 14 osób oceniło awatar, więc *co najmniej 14 użytkowników PlayStation 4 wydało 20 dolarów tylko po to, by lansować się na serwerach. *

288898896468846650
Źródło zdjęć: © Google Play/WP

20 dolarów? Pff, przecież to grosze - właśnie tak mogą powiedzieć ci, którzy na Google Play kupili aplikację Most Expensive App (Im Rich💲). Co najmniej 119 osób - tyle ocen ma program - wydało 1600 zł na program, który niczego nie robi. Jest wirtualnym symbolem statusu. Stać cię, więc kupujesz. I tyle. Żadnych korzyści z tego nie ma. No, nie licząc tego, że można pochwalić się znajomym.

Dla mniej zamożnych jest aplikacja Most Expensive Talisman - kosztuje 1329,99 zł i wygląda tak:

288898896469043258
Źródło zdjęć: © Google Play/WP

I to tyle, jeżeli chodzi o jej możliwości.

Są też aplikacje dla “klasy średniej” - za 700 zł również można mieć aplikację, która nie ma żadnych funkcji, ale i tak kosztuje całkiem sporo, więc niektórzy złapią się za głowę. Można też oszukać system i za 2,19 zł kupić podróbkę aplikacji za 1600 zł. Prezentuje się identycznie, też nic nie robi, a niewykluczone, że ktoś, komu pokażemy ikonkę, jednak się nabierze.

78 tysięcy dolarów dało się wydać w grze Curiosity. Chodziło w niej o to, by dokopać się do wnętrza wirtualnej kostki. Co najważniejsze, tylko jedna osoba mogła tam dotrzeć. Żeby ułatwić zadanie, twórcy na sprzedaż wystawili wirtualne dłuto - kosztowało właśnie 78 tysięcy dolarów i pozwalało kopać z większą siłą, osiągając przewagę nad innymi graczami. Olbrzymie pieniądze, ale z drugiej strony wydawało się je “po coś”. Nie da się ukryć - najlepiej o bogactwie świadczy bezsensowne wydawanie!

Jak widać “lans na bogactwo” w internecie jest nieco trudniejszy niż w rzeczywistości, ale możliwy. Już wiecie, co należy zrobić, żeby pochwalić się nadmiarem gotówki!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)