W internecie też możesz pokazać, że jesteś obrzydliwie bogaty. Wystarczy kupić aplikację za 1600 zł

Strona głównaW internecie też możesz pokazać, że jesteś obrzydliwie bogaty. Wystarczy kupić aplikację za 1600 zł
24.10.2016 15:16
W internecie też możesz pokazać, że jesteś obrzydliwie bogaty. Wystarczy kupić aplikację za 1600 zł
Źródło zdjęć: © PlayStation Store/WP

Jak chwalić się bogactwem w sieci? Można wstawiać na Facebooka zdjęcia z garażu, gdzie zaparkowane są drogie samochody albo... kupić parę drogich aplikacji. Nic nie robią, ale pokazują, że możesz pozwolić sobie na bezsensowne wydawanie pieniędzy.

W prawdziwym życiu pod tym względem jest dużo łatwiej. Kupujesz posiadłość, drogie ubrania, luksusowy samochód albo jacht i od razu wiadomo, z kim ma się do czynienia.

W internecie jest gorzej. Na pierwszy rzut oka wszyscy mają tyle samo. Owszem, jest różnica, czy ktoś pisze z drogiego komputera czy taniego smartfona, ale przecież tego nie widać. Na dodatek każdy może się przechwalać, więc trudno zweryfikować, kto jest milionerem, a kto tylko udaje. "Na szczęście" z pomocą przychodzą awatary i aplikacje.

Na amerykańskim PlayStation Store można kupić sobie awatar z diamencikiem. Zwykle takie drobiazgi albo są darmowe, albo kosztują niewiele. Za ten zapłacić trzeba 20 dolarów. W końcu nazywa się “Luksusowe życie”. Grafika nie ma żadnych dodatkowych, specjalnych funkcji. Ma tylko pokazać, że właściciel konta może pozwolić sobie na wydawanie pieniędzy na głupoty. Na przykład na awatary z diamentem.

Jeśli myślicie, że nikt się na to nie skusi, to jesteście w błędzie. 14 osób oceniło awatar, więc *co najmniej 14 użytkowników PlayStation 4 wydało 20 dolarów tylko po to, by lansować się na serwerach. *

288898896468846650
Źródło zdjęć: © Google Play/WP

20 dolarów? Pff, przecież to grosze - właśnie tak mogą powiedzieć ci, którzy na Google Play kupili aplikację Most Expensive App (Im Rich💲). Co najmniej 119 osób - tyle ocen ma program - wydało 1600 zł na program, który niczego nie robi. Jest wirtualnym symbolem statusu. Stać cię, więc kupujesz. I tyle. Żadnych korzyści z tego nie ma. No, nie licząc tego, że można pochwalić się znajomym.

Dla mniej zamożnych jest aplikacja Most Expensive Talisman - kosztuje 1329,99 zł i wygląda tak:

288898896469043258
Źródło zdjęć: © Google Play/WP

I to tyle, jeżeli chodzi o jej możliwości.

Są też aplikacje dla “klasy średniej” - za 700 zł również można mieć aplikację, która nie ma żadnych funkcji, ale i tak kosztuje całkiem sporo, więc niektórzy złapią się za głowę. Można też oszukać system i za 2,19 zł kupić podróbkę aplikacji za 1600 zł. Prezentuje się identycznie, też nic nie robi, a niewykluczone, że ktoś, komu pokażemy ikonkę, jednak się nabierze.

78 tysięcy dolarów dało się wydać w grze Curiosity. Chodziło w niej o to, by dokopać się do wnętrza wirtualnej kostki. Co najważniejsze, tylko jedna osoba mogła tam dotrzeć. Żeby ułatwić zadanie, twórcy na sprzedaż wystawili wirtualne dłuto - kosztowało właśnie 78 tysięcy dolarów i pozwalało kopać z większą siłą, osiągając przewagę nad innymi graczami. Olbrzymie pieniądze, ale z drugiej strony wydawało się je “po coś”. Nie da się ukryć - najlepiej o bogactwie świadczy bezsensowne wydawanie!

Jak widać “lans na bogactwo” w internecie jest nieco trudniejszy niż w rzeczywistości, ale możliwy. Już wiecie, co należy zrobić, żeby pochwalić się nadmiarem gotówki!

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)