W 2015 roku chińscy producenci telefonów będą mieli 50 proc. światowego rynku

W 2015 roku chińscy producenci telefonów będą mieli 50 proc. światowego rynku

W 2015 roku chińscy producenci telefonów będą mieli 50 proc. światowego rynku
Źródło zdjęć: © chip.pl
11.03.2014 15:00, aktualizacja: 11.03.2014 15:13

W 2013 roku chińscy producenci mieli 38 proc. udziałów w światowym rynku telefonów. Zdaniem ABI Research, co drugi sprzedawany 2015 roku telefon będzie od chińskiego producenta.

Co istotne, podane przez ABI Research dane nie dotyczą podwykonawców, lecz samodzielnych chińskich marek. To, że w Chinach produkowana jest większość światowej elektroniki użytkowej dla nikogo nie jest niespodzianką. Jak się jednak okazuje, stopniowo dostawcy urządzeń dla znanych marek przekształcają się w samodzielne marki.

Już w 2013 roku chińskie firmy miały 5 spośród 10 najwyższych pozycji w rankingu największych na świecie producentów telefonów komórkowych. Piąty w rankingu ZTE i szósty Huawei znani są poza granicami Chin, teraz dołączyć chce do nich Lenovo (które niedawno przejęło od Google'a Motorolę) oraz Xiaomi.

Szansę na bujny rozwój chińskich marek ABI Research dostrzega przede wszystkim na rynkach rozwijających się, którym Chińczycy mogą zaoferować niedrogie smartfony. Również jednak w krajach wysokorozwiniętych chińskie marki mogą mieć wiele do powiedzenia, szczególnie w przypadku zestawów prepaid z telefonem i klientów, którzy szukają dobrych podzespołów za mniejszą niż u Samsunga czy Sony cenę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)