vTime: Pierwsza wirtualna sieć społecznościowa!

vTime: Pierwsza wirtualna sieć społecznościowa!

vTime: Pierwsza wirtualna sieć społecznościowa!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.12.2015 10:08, aktualizacja: 29.12.2015 12:32

Czy tak wyglądać będą sieci społecznościowe w przyszłości? To bardzo prawdopodobne. Brytyjskie studio Starship udostępniło właśnie swoją aplikację typu "social network" dla wszystkich użytkowników gogli Samsung Gear VR.

Dzięki vTime, użytkownicy mogą spotkać się ze swoimi znajomymi w jednym z przygotowanych przez Starship "pomieszczeń", które zostały utworzone w wirtualnej rzeczywistości. Jak na razie aplikacja ta jest dostępna za darmo w wersji "early access". Można ją znaleźć w sklepie Gear VR. Twórcy obiecują, że vTime dostępny będzie również w wersji dla Oculus Rift, Playstation VR oraz dla systemów Google Cardboard - na razie jednak aplikację można testować na Samsung Gear VR.

W wersji "early access" sami przygotowujemy swojego wirtualnego awatara, po czym tworzymy lub dołączamy do jednego z 6 przygotowanych przez Starship "środowisk", gdzie możemy "spotkać się" ze znajomymi. Jak na razie, w jednym środowisku mogą przebywać maksymalnie cztery osoby.

Wiemy, że nad podobną aplikacją pracuje obecnie Facebook (w końcu między innymi po to Facebook kupił Oculus Rift) - ciekawe, czy vTime będzie w stanie konkurować z imperium Zuckerberga. Ciekawe również jest to, czy takie "aplikacje społeczne" staną się popularne. A jeśli tak, to kiedy konkretnie?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Naprawdę groźny laserowy miecz świetlny

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)