Vocca: głosowe i tanie sterowanie światłem w twoim domu

Vocca: głosowe i tanie sterowanie światłem w twoim domu
Źródło zdjęć: © chip.pl

05.08.2014 08:47, aktual.: 05.08.2014 09:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sterowanie oświetleniem za pomocą oklasków było kiedyś szczytem marzeń każdego geeka. A co jeśli... wszystkie żarówki w waszym domostwie reagowałyby na polecenia głosowe? Vocca to umożliwi.

Vocca to gadżet, który kosztuje 39 dolarów (ok. 120 zł). Montuje się go "przed" żarówką, później wystarczy już tylko powiedzieć magiczne zaklęcie "go Vocca light" i można zapomnieć o podchodzeniu do przełącznika. Model o 10 dolarów droższy pozwala na sterowanie światłem za pomocą smartfona (dochodzi też funkcja tzw. "ściemniacza"). Fajne? Z pewnością. Jest tylko jedno ograniczenie.

Vocca działa jedynie z oświetleniem typu LED lub z kompatkowymi lampami fluorescencyjnymi - reszta generuje po prostu zbyt dużo ciepła, no ale... Jeśli ktoś chce sterować głosowo oświetleniem w swoich czterech ścianach, to prawdopodobnie nie przejmie się takimi szczegółami. Tak przynajmniej wynika z wyników kampanii Kickstarterowej - projekt zebrał już planowane 40 tysięcy dolarów. Możemy zatem założyć, że już wkrótce ten gadżet będzie można kupić.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 9 będzie dostępny za darmo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)