VLC Media Player 1.1.3 z poprawkami bezpieczeństwa

VLC Media Player 1.1.3 z poprawkami bezpieczeństwa
Źródło zdjęć: © heise-online

19.08.2010 16:01, aktual.: 20.08.2010 10:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zespół programistów projektu VideoLAN ogłosił wydanie wersji 1.1.3 odtwarzacza VLC Media Player. Ten darmowy, otwartoźródłowy i wieloplatformowy multimedialny odtwarzacz doskonale radzi sobie z materiałami multimedialnymi zakodowanymi z użyciem nawet bardzo egzotycznych kodeków audio i wideo. Według twórców najnowsze wydanie to wersja poprawkowa, która naprawia usterki bezpieczeństwa oraz eliminuje błędy specyficzne dla różnych platform systemowych

Aktualizacja, między innymi eliminuje krytyczne luki bezpieczeństwa (CVE-2010-2937. we wtyczce TagLib, które mogą prowadzić do przekłamań w zawartości pamięci podczas ekstrakcji metadanych z tagów ID3v2. Usterka zgłoszona przez specjalistów z FortiGuard Labs może doprowadzić do zakończenia pracy odtwarzacza i pozwala na przeprowadzenie ataku DoS lub być wykorzystana do uruchomienia szkodliwego kodu. Aby taki atak się powiódł ofiara musiałby pobrać i otworzyć specjalnie spreparowany plik np. zbiór wideo ze zmanipulowanego serwisu internetowego. Usterka występuje w wersjach od 0.9.0 do 1.1.2 odtwarzacza VLC Media Player.

Obraz
© (fot. videolan.org/vlc/)

Poza wymienionymi poprawkami VLC 1.1.3 zawiera także usprawnienia związane z działaniem modułów do odtwarzania podcastów i płyt DVD, a także ma aktualizacje tłumaczeń GUI dla różnych języków narodowych. Ze względu na usterki w zabezpieczeniach twórcy odtwarzacza zalecają jak najszybszą aktualizację odtwarzacza do wersji 1.1.3.

Więcej informacji na temat wydania znajdziemy w oficjalnym ogłoszeniu programistów, w rejestrze zmian oraz na specjalnej stronie What's new in 1.1.3. Odtwarzacz VLC 1.1.3 można pobrać w postaci kodu źródłowego oraz paczek binarnych dla Linuksa, Mac OS-a X oraz Windows. Użytkownicy, którzy już teraz korzystają z VLC do jego aktualizacji mogą użyć wbudowanego narzędzia (update tool). VLC jest dystrybuowany na licencji GPLv2.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także