Vista w brytyjskich firmach przyjmuje się słabo

Vista w brytyjskich firmach przyjmuje się słabo

Vista w brytyjskich firmach przyjmuje się słabo
24.09.2007 13:00, aktualizacja: 24.09.2007 13:37

Jak wyniki z badania przeprowadzonego przez Computer Business Review, w niecałych 2 procentach brytyjskich firm zadecydowano o przejściu na Vistę. Pozostali czekają na korzystniejszy moment albo w ogóle nie planują migracji w przeciągu dwóch najbliższych lat.

Badanie przeprowadzono wśród 300 decydentów kierujących działami IT. Okazało się, że zaledwie 1,5 procenta firm już zainstalowało Vistę na wszystkich komputerach osobistych. W kolejnych 5 procentach przedsiębiorstw rozpoczęto stopniową migrację.

Co piętnasty ankietowany ( 6,5% ) odpowiadał, że przejście na Vistę rozpocznie się w przeciągu następnych 6 miesięcy, 12,6 procenta wydłużało ten okres do roku, 13 procent - do 1,5 roku, a kolejne 18 procent - do dwóch lat.

Jak podlicza dziennikarz CBR, oznacza to, że w ciągu najbliższych 24 miesięcy, tylko 56 procent firm zainstaluje na komputerach osobistych Vistę. Pozostali prawdopodobnie pozostaną przy starszych wersjach Windows, w tym w szczególności Windows XP.

Ballmer: Apple robi seksowny sprzęt

W cytowanej w materiale wypowiedzi Ballmera pojawił się jeszcze jeden interesujący wątek. Mianowicie zdaniem prezesa Microsoftu Apple zaczyna rosnąć w siłę w porównaniu do komputerów osobistych pracujących pod kontrolą Windows, gdyż korporacja produkuje najbardziej seksowne notebooki na rynku.

Gdy tylko firmy takie jak Toshiba, Dell czy HP zaczną wypuszczać równie seksowne urządzenia, Apple z pewnością zauważy to w swoich ( słabnących ) wynikach sprzedaży.

Warto zajrzeć: "Less Than 2 Percent of UK Companies Have Upgraded to Vista - http://www.cbronline.com/article_news.asp?guid=b2a4e0cd-4407-407d-8f33-d206dcc35b4b" ( witryna w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)