Virgin Galactic przedstawia pierwszy na świecie terminal kosmiczny [Zobacz wideo]

Virgin Galactic przedstawia pierwszy na świecie terminal kosmiczny [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © Facebook.com | Virgin Galactic
Karolina Modzelewska

20.08.2019 13:00, aktual.: 20.08.2019 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już wkrótce Richard Branson, twórca grupy Virgin otworzy nowy rozdział w komercyjnym lotnictwie kosmicznym. Brytyjski przedsiębiorca planuje, że jeszcze w tym roku każdy zainteresowany będzie mógł polecieć na ziemską orbitę. Podróżni będą musieli przejść przez "Bramę do Kosmosu".

"Brama do Kosmosu" to luksusowa hala odlotów i przylotów, która mieści się w kosmodromie SpacePort America w stanie Nowy Meksyk. To tutaj rozpocznie się i zakończy podróż na pokładzie statku VSS Unity, należącego do Virgin Galactic.

Statek pomieści 6 pasażerów, którzy polecą na wysokość 80-90 kilometrów. Podróżujący VSS Unity będą mogli doświadczyć mikrograwitacji i podziwiać Ziemię z zupełnie nowej perspektywy. Oficjalna data pierwszego lotu nie jest jeszcze znana.

Komercyjny port kosmiczny zajmuje powierzchnię około 204 tys. m² i znajduje się na terenie o wielkości 18 tys. akrów. Został zaprojektowany przez firmę Foster + Partners, która na swoim koncie ma m.in. projekty flagowych sklepów Apple.

Projekt nawiązuje do natury

"Brama do Kosmosu" jest kilkupoziomowym obiektem. Jego konstrukcja pozwoli podziwiać startujące i lądujące statki kosmiczne. Pierwsze piętro o nazwie "Gaia" zostało tak zaprojektowane, aby podróżujący mogli się poznać i komfortowo spędzić czas przed lotem. W jego przypadku przeważają kolory ziemi.

Obraz
© East News | AP/Associated Press

Drugie piętro o nazwie "Cirrus" będzie miejscem obsługi pasażerów. Dominują tutaj odcienie bieli i szarości, nawiązujące do wyglądu chmur. Projektanci podkreślają, że obiekt jest energooszczędny i zgodny z założeniami koncepcji zrównoważonego rozwoju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)