Vine - Twitter od Microsoftu

Vine - Twitter od Microsoftu

Vine - Twitter od Microsoftu
Źródło zdjęć: © Microsoft
28.04.2009 12:30, aktualizacja: 28.04.2009 13:45

Microsoft przygotowuje nową usługę, które ma konkurować z... Twitterem! To nie żarty. Vine, bo tak nazywa się nowy projekt, znajduje się obecnie w fazie beta. Gigant z Redmond rozpoczął już jednak przyjmowanie zgłoszeń do testów, a swoją kandydaturę może zgłosić każdy.

Popularność usług typu social-networking rośnie z dnia na dzień. Oczywiście palmę pierwszeństwa dzierży tutaj Twitter, którym ostatnio zainteresowało się Google. Microsoft również nie pozostaje obojętny i proponuje własną usługę - Vine.

O Vine (wtedy jeszcze nie nazwanym) usłyszeć można było już niemal rok temu. W czerwcu 200. r., kiedy to zespół odpowiedzialny za usługi Windows Live wspomniał na oficjalnym blogu o chęci stworzenia czegoś takiego. Później o projekcie zrobiło się cicho - aż do dziś.
Vine, w założeniu, ma pozwolić na pozostanie w ciągłym kontakcie ze znajomymi i rodziną, umożliwić otrzymywanie pomocy od innych, gdy jej potrzebujesz, czy zachować ciągłość informacji pomiędzy pracownikami w firmie. Oczywiście można to określić znacznie krócej: Vine, w założeniu, będzie Twitterem - tyle, że od Microsoftu.

Usługa wymaga instalacji klienta o rozmiarze około 10. MB (współpracuje z Windows XP z dodatkiem SP2 lub nowszym oraz Vistą) i wymaga dodatkowo .NET Framework 3.5 SP1 (około 500 MB). Vine skierowany jest do małych społeczności, np. grupa znajomych i współpracuje z Twitterem i Facebookiem. Dodatkowo wspiera pocztę e-mail i dedykowany ma być do współpracy z telefonami.
Testy rozpoczną się już w maju br., ale już teraz można się do nich zapisywać. W tym celu wystarczy podać adres e-mail na stronie www.vine.net.
Pomimo potencjalnie większej funkcjonalności Vine'a, Microsoftowi może być ciężko walczyć z bardzo popularnym Twitterem, któremu codziennie przybywa nowych użytkowników.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)