Uważaj na fałszywy program Microsoftu. Znajdziesz go w wyszukiwarce

Uważaj na fałszywy program Microsoftu. Znajdziesz go w wyszukiwarce15.11.2017 08:50
Uważaj na fałszywy program Microsoftu. Znajdziesz go w wyszukiwarce
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0

Oszuści skutecznie wypromowali stronę z podrobionym programem Microsoftu. Działa tak samo, ale będzie trzeba za niego zapłacić. To podstęp.

Microsoft nie wspiera już Windows Movie Maker, zastępując go Windows Story Remix. Ale zapewne nie wszyscy o tym pamiętają. I to chcą wykorzystać przestępcy. W wyszukiwarce Google’a wysoko wypozycjonowali stronę “windows-movie-maker.org”. Wpisując więc “Windows Movie Maker” lub "movie maker", bardzo możliwe, że będzie to jeden z pierwszych wyborów.

289218406786541626
Źródło zdjęć: © welivesecurity.com | Eset

Sam program działa normalnie. Jednak po jakimś czasie okazuje się, że to jedynie wersja próbna. I trzeba zapłacić. Zdaniem oszustów, ich cena - 29,99 dol. - to i tak 25 proc. zniżka. Cóż, nieświadome niczego osoby mogą się ucieszyć, że zapłacą mniej.

Tyle że chodzi o zupełnie darmowy program…

Jeżeli więc ściągnęliście Windows Movie Maker z podejrzanej strony, jak najszybciej go skasujcie - i nie płaćcie oszustom! Warto pamiętać, skąd pobieramy aplikacje. Najlepiej robić to z oficjalnych, potwierdzonych źródeł. Chwila lenistwa i kliknięcie w pierwszy lepszy link może słono kosztować.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)