Uwaga na spam z fałszywą aktualizacją IE7!

Uwaga na spam z fałszywą aktualizacją IE7!

Uwaga na spam z fałszywą aktualizacją IE7!
12.08.2008 11:30, aktualizacja: 12.08.2008 12:27

Dziennikarze magazynu vnunet.com donoszą o nowej pladze spamu, którego zadaniem jest zachęcanie użytkowników do instalacji aktualizacji przeglądarki internetowej Internet Explorer 7.

Nie zamawiana korespondencja posiada zazwyczaj tytuł "Internet Explorer 7" i imituje wiadomość wysłaną z serwerów koncernu z Redmond ( Microsoft Feature Offers ). Treść wiadomości stanowi odnośnik do pobrania rzekomo nowej wersji przeglądarki internetowej IE7.

Po naciśnięciu odnośnika użytkownik zostaje przeniesiony na fałszywą stronę WWW, z której pobiera plik o rozmiarze 360 kilobajtów o nazwie update.exe. We rzeczywistości plik infekuje komputer i automatycznie pobiera niebezpieczne wirusy oraz robaki internetowe.

Podobna taktyka została zastosowana w poprzedniej serii ataków spamerskich w ubiegłym miesiącu, kiedy to internauci byli kuszeni wiadomością z odnośnikiem do roznegliżowanych zdjęć amerykańskiej aktorki, Angeliny Jolie. Warto również wspomnieć o ostatnim alercie firmy Adobe Systems, która ostrzegała przed próbami instalacji fałszywej wtyczki Flash dla przeglądarek internetowych.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)