Uwaga na nowe oszustwo. Fiskus ostrzega przed fałszywymi SMS‑ami

Uwaga na nowe oszustwo. Fiskus ostrzega przed fałszywymi SMS-ami
Źródło zdjęć: © opolskie.kas.gov.pl | Krajowa Administracja Skarbowa

15.10.2019 09:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uwaga na nowe oszustwo, na które możemy natknąć się w wiadomościach SMS. Izba Administracji Skarbowej w Opolu ostrzega, że nie jest autorem wiadomości i apeluje o jej nieotwieranie.

Izba Administracji Skarbowej w Opolu otrzymała doniesienia o podejrzanych wiadomościach SMS. W treści wiadomości można przeczytać, że zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne, a sprawę można załatwić polubownie, jeśli klikniemy w link w wiadomości.

"W dn. 10.10.19 zostaje wszczęta egzekucja skarbowa dotycząca sprawy 72812/19 w kwocie 4.31 PLN. Istnieje możliwość polubownej spłaty" - brzmi wiadomość, która została opublikowana przez Izbę Administracji Skarbowej w Opolu wraz ze zdjęciem fałszywej wiadomości.

Izba apeluje o to, by nie otwierać tego typu wiadomości i przypomina, że nie jest jej autorem. Jednocześnie zaznacza, że żadne wiadomości Krajowej Administracji Skarbowej nie są wysyłane za pośrednictwem SMS-ów.

"Tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów (systemów) Krajowej Administracji Skarbowej. Przypominamy, że komunikacja z klientem odbywa się za pośrednictwem usług Poczty Polskiej lub przez platformę ePuap" - ostrzega Izba Administracji Skarbowej w Opolu." - podano w komunikacie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także