PZU ostrzega przed fałszywymi wiadomościami. Uwaga na nowe oszustwo

PZU ostrzega przed fałszywymi wiadomościami. Uwaga na nowe oszustwo

PZU ostrzega przed fałszywymi wiadomościami. Uwaga na nowe oszustwo
Źródło zdjęć: © East News | East News
10.10.2019 15:29

PZU poinformowało, że na skrzynki klientów mogą trafiać fałszywe wiadomości. Oszuści podszywający się pod firmę wykorzystują zarówno wiadomości e-mail, jak i SMS.

PZU ostrzega swoich klientów przed fałszywymi wiadomościami, które mogą trafić do nich na skrzynkę mailową lub w wiadomości SMS. W wiadomości oszuści mogą informować o kończącej się polisie lub o wystawieniu faktury za usługę. Towarzystwo ubezpieczeń ostrzega, by nie otwierać załączonych plików ani nie klikać w linki znajdujące się w wiadomości.

"PZU ostrzega przed fałszywymi wiadomościami, które mogą trafić na Twoją skrzynkę i Twój telefon. Wysyłają je nadawcy, którzy podszywają się pod firmę PZU. W treści wiadomości (mail, SMS) mogą znajdować się np. informacje o kończącej się polisie lub fakturze za usługi, czy wymaganej płatności." Brzmi ostrzenie towarzystwa ubezpieczeniowego

"Taka wiadomość nie pochodzi od PZU. W wiadomości może znajdować się link do rzekomego operatora płatności, pobierającego je w imieniu PZU. W żadnym wypadku nie pobieraj takiej wiadomości mailowej i nie korzystaj z linka w wiadomości SMS. Jeśli już do tego doszło, jak najszybciej przeskanuj swój komputer i telefon programem antywirusowym oraz dokonaj zmiany ważnych haseł." - możemy przeczytać dalej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)