Trwa ładowanie...
d48idje

USA. Stuletni wrak przesunął się i utknął pod Wodospadem Niagara [Wideo]

Po stu latach spoczynku nieopodal wodospadu Niagara, wrak ogromnej barki po raz pierwszy od 100 lat zmienił swoje położenie. Świadek nagrał żelazny wrak przesuwający się pod kaskadą wody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrak barki pozostawał nieruchomy przez ponad sto lat, teraz zbliżył się do wodospadu Niagara
Wrak barki pozostawał nieruchomy przez ponad sto lat, teraz zbliżył się do wodospadu Niagara (Youtube.com)
d48idje

Żelazna barka zatonęła w 1918 roku nieopodal wodospadu Niagara, po tym jak odczepiła się od holownika. Odwiedzający słynny wodospad mieli okazję zobaczyć wrak, który przez ponad sto lat trwał nieruchomo.

Gwałtowne burze, które przeszły nad USA w ostatnich dniach spowodowały jednak przesunięcie się wraku. Wideo z tego zdarzenia zostało udostępnione na Twitterze i YouTubie.

Jak donoszą amerykańskie media, wrak przesunął się o ok. 50 metrów bliżej Niagary. Po kilku dniach znów utknął, będąc teraz ok. 600 m od krawędzi wodospadu. Wygląda na to, że barka jest stabilna, ale specjaliści przyznają, że to bardzo niezwykłe, że po stu latach trwania bez ruchu wrak przesunął się.

d48idje

Specjaliści komentując sytuację przyznają, że nie wiadomo jak długo barka znów pozostanie na nowym miejscu i czy w przyszłości nie będzie stanowić zagrożenia.

d48idje

Podziel się opinią

Share
d48idje
d48idje
Więcej tematów