USA. Osa żądli węża jedzącego innego węża. Zobacz wideo z niecodziennej walki

USA. Osa żądli węża jedzącego innego węża. Zobacz wideo z niecodziennej walki

USA. Osa żądli węża jedzącego innego węża. Zobacz wideo z niecodziennej walki
Źródło zdjęć: © Youtube.com
23.10.2019 13:33

Mieszkająca w Gainesville na Florydzie Evangeline Cummings była świadkiem niecodziennej sytuacji, do której doszło wśród róż w jej ogrodzie. Nagrała walkę osy z wężem zjadającego drugiego gada.

Zdecydowanie nie co dzień można zobaczyć w swoim ogrodzie, jak wąż zjada innego węża. Na dodatek gad był w tym samym czasie atakowany przez wielką osę. Evangeline Cummings nagrała i udostępniła to starcie:

Jak później relacjonuje kobieta, zauważyła na początku, jak krzak róż porusza się "samodzielnie". Podeszła bliżej i zobaczyła martwego węża zbożowego. Chwilę później dostrzegła, że wąż jest zjadany przez innego osobnika - węża koralowego.

Kiedy zaczęła kręcić wideo, pojawiła się też osa z rodzaju Vespula, która zaczęła kąsać węża koralowego. W rozmowie z ScienceAlert przyznała, że była bardzo zaskoczona całą sytuacją.

Herpetolodzy, zajmujący się gadami potwierdzili, że jest to niecodzienna sytuacja. Mimo tego że wąż koralowy żywi się innymi gadami, to dziwić może miejsce pojawienia się napastnika. Gatunek można spotkać zwykle pod ziemią, pojawienie się go w ogródku jest dużym zaskoczeniem.

Naukowcy są zdania, że osa również miała nadzieję na łatwy posiłek na martwym gadzie, dlatego podjęła walkę z wężem koralowym. Mimo że początkowo gad wycofał się, to Evangeline Cummings poinformowała, że wąż powrócił na posiłek, kiedy osa odleciała. Tym razem jednak próbował się pożywić nie wchodząc na krzak i nie ryzykując ponownego spotkania z osą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)