Trwa ładowanie...

USA. Huragan Dorian osiągnął najwyższą, 5. kategorię. NASA rejestruje oko cyklonu

Huragan Dorian osiągnął najwyższą kategorię w skali Saffira-Simpsona. Burza 5. kategorii jest najsilniejszym kataklizmem tego typu, który udało się zarejestrować. NASA rejestruje oko cyklonu, a w sieci pojawiają się pierwsze zdjęcia zniszczeń.

Share
USA. Huragan Dorian osiągnął najwyższą, 5. kategorię. NASA rejestruje oko cyklonu
Źródło: NASA
d3vw6nr

Huragan Dorian otrzymał najwyższą 5. kategorię w skali Saffira-Simpsona. Z danych zebranych przez NASA udało się ustalić, że maksymalna prędkość wiatru wynosi do 350 km/h. Oko cyklonu udało się zarejestrować na zdjęciach z satelity NOAA GOES-East:

Huragan Dorian porusza się obecnie na Karaibach na zachód z prędkością ok. 11 km/h. Towarzyszą mu wiatry o sile od 75 km/h do 220 km/h. Przez najbliższe dni będzie przemieszczał się na zachód, a następnie skręci na północny wschód.

d3vw6nr

NASA oraz National Oceanic and Atmospheric Administration używają satelitów, by śledzić postępy Huraganu Dorian. Astronautom udało się nagrać cyklon z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Huragan Dorian dotarł na wyspę Wielkie Abaco

W oku cyklonu znalazła się wyspa Wielkie Abaco. Kiedy wiatr ustał, mieszkańcom udało się sfilmować zniszczenia. Po pierwszym huraganie zalane są ulice, domy i drogi. Kataklizm pozrywał dachy z budynków, ale był to dopiero pierwszy z ataków Huraganu Doriana. Jak wynika z prognoz kolejny potrwa jeszcze kilka godzin.

Destrukcyjność huraganów wywołuje przerażenie, jednak jak donoszą zachodnie media prezydent Donald Trump miał bardzo kontrowersyjny pomysł na powstrzymanie Huraganu Dorian. Po rozmowie ze specjalistami udało nam się wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące pomysłu bombardowania huraganu bronią atomową.

d3vw6nr

Podziel się opinią

Share
d3vw6nr
d3vw6nr
Więcej tematów