Trwa ładowanie...
ycipk-168juz

USA. Chcieli pozbyć się ptaków. Stworzyli idealne warunki dla groźnych gąsienic

Szpital w USA myślał, że znalazł sposób na gołębie i inne irytujące ptaki. O ile latające stworzenia rzeczywiście przestały być problemem, tak w ich miejsce pojawił się kolejny szkodnik. Dużo groźniejszy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Wyglądają może i ładnie, ale są bardzo groźne
USA. Wyglądają może i ładnie, ale są bardzo groźne (Wikipedia)
ycipk-168juz

Jak pisze "Newsweek", konsekwencją przepędzenia ptaków z terenów Teksańskiego Centrum Medycznego okazało się stworzenie idealnych warunków do życia dla Megalopyge opercularis.

To najbardziej trujące gąsienice w Ameryce Północnej. Ból po ukąszeniu przypomina uczucie towarzyszące złamanej kości. Do tego dochodzą jeszcze bóle głowy, żołądka, a nawet wymioty.

ycipk-168juz

Czytaj też: Groźny szerszeń azjatycki może trafić do Polski. Ekspert tłumaczy zagrożenie

Na drzewach, na których zawieszono chroniące przed ptakami siatki, populacja szkodliwych gąsienic była o 7300 proc. wyższa niż w przypadku niezabezpieczonych drzew. A to dlatego, że ptaki jadły robaki, nazywane nie przez przypadek "żmijami".

Szpital chciał dobrze. Gołębie nie tylko brudzą, ale również przenoszą groźne choroby. Jednak w tym przypadku przysłowie o dobrych chęciach jest na miejscu. Piekło może przeżyć każdy, kto zostanie przez jadowitą gąsienicę ukąszony.

Zobacz też: Największy telewizor LCD na świecie i inne telewizory sharp, których nie kupicie

ycipk-168juz

źródło: Tok FM

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-168juz

ycipk-168juz
ycipk-168juz