Trwa ładowanie...
d4lya7b
Internet
+1

Ułatwienie w ZUS-ie. Oszuści chcą wykorzystać zmianę

Od nowego roku m.in. osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą będą płacić za ZUS nieco inaczej. Dla oszustów to duża szansa, a dla płatników ryzyko utraty pieniędzy. I zaległości w ZUS-ie…
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Płatnicy ZUS muszą uważać
Płatnicy ZUS muszą uważać (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
d4lya7b

Żeby opłacić wszystkie składki do ZUS, od przyszłego roku wystarczyć będzie przelew na jeden rachunek, a nie jak obecnie na trzy lub cztery. Każdy przedsiębiorca będzie miał indywidualny rachunek składkowy, na który będzie przelewał wszystkie swoje składki.

ZUS już informuje o tym płatników, także poprzez wysyłanie listów z nowym, jednym numerem konta. Dostałeś tego typu wiadomość? Uważaj, bo może pochodzić od oszustów.

“Regionalne oddziały ZUS-u z całej Polski, między innymi z Podkarpacia i Dolnego Śląska alarmują o odbieranych sygnałach, że do płatników docierają fałszywe listy spreparowane przez przestępców i łudząco podobne do oryginałów. Listy zawierają nieprawidłowy numer rachunku, który zapewne jest kontrolowany przez przestępców” - informuje portal cashless.pl.

d4lya7b

Jak upewnić się, czy numer konta, który dostaliśmy, jest właściwy? Po prostu należy sprawdzić to na stronie www.eskladka.pl. Po wpisaniu podstawowych danych zobaczymy indywidualny numer konta, na który należy wpłacać składki.

d4lya7b

Podziel się opinią

Share

d4lya7b

d4lya7b