UFO na nagraniu pasażera samolotu? Materiał budzi wiele wątpliwości

Nagranie przedstawia niezidentyfikowany obiekt latający
Nagranie przedstawia niezidentyfikowany obiekt latający
Źródło zdjęć: © YouTube.com
Karolina Modzelewska

01.08.2021 18:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Film, który ukazał się na YouTube na kanale Disclose Screen The Grimreefar, wywołał niemałe zamieszanie w sieci. Przedstawia niezidentyfikowany obiekt latający, który zmienia swój kształt.

Niezidentyfikowane obiekty latające, popularnie nazywane UFO, co jakiś czas pojawiają się na niebie. To, co dla nich charakterystyczne, to fakt, że trudno określić ich prawdziwe pochodzenie. Brak takiej wiedzy sprawia, że niektórzy łączą ich istnienie z obcymi cywilizacjami, ale jak się okazuje, niekiedy są to po prostu drony lub nietypowe zjawiska optyczne.

Nagranie przedstawia niezidentyfikowany obiekt latający

Nagranie opublikowane na YouTube, jest przykładem obserwacji, która wywołała burzliwą dyskusję na temat istnienia pozaziemskich form życia. Na filmiku słyszymy narratora, który przedstawia zaobserwowany obiekt jako "zmiennokształtny". Wyjaśnia: "prawie wygląda, jakby był zrobiony z plazmy. Jedynym minusem tego filmu jest to, że udało mi się uzyskać tylko jakość 460p. Szkoda, że ​​nie mamy więcej, ale to wystarczy".

W dalszej części nagrania narrator przekazuje, że jego zdaniem obiekt to "biologiczna istota lub forma życia oparta na plazmie, żyjąca w naszej górnej atmosferze" i unosząca się na wysokości od 3 do 9 tys. metrów. Trudno ostatecznie rozstrzygnąć co zaobserwował nagrywający, ale bezsprzecznie jest to coś, co można zaliczyć do grupy niezidentyfikowanych obiektów latających.

Serwis Interesting Engineering postanowił przeanalizować teorię zaproponowaną przez autora materiału. Na jego łamach możemy przeczytać, że "idea życia zachodzącego wewnątrz plazmy i (w jakiś sposób) bycia z niej złożonej zdradza bardzo błędne rozumienie wszechświata". Plazma jest bowiem zjonizowaną materią, której stan skupienia przypomina gaz. W jej przypadku materia osiąga tak wysoką temperaturę, że elektrony, czyli podstawowy budulec atomów, odrywa się od nich, tworząc jonizujący gaz, a życie oparte na węglu (lub jakiekolwiek życie oparte na elementach naturalnych) musi polegać na stabilnej strukturze atomowej.

Ma to tak duże znacznie, bo oderwanie elektronów od atomów zawierających nić DNA może spowodować nieodwracalne uszkodzenie jego struktury. Interesting Engineering  zaznacza, że według raportu Popular Science, promieniowanie jonizujące, takie jak promieniowanie uranu lub innych radionuklidów, lub w odległych częściach kosmosu, może być śmiertelne dla żywych stworzeń, ponieważ osłabia i rozbija DNA. Dlatego jakiekolwiek ze znanych nam form życia nie byłyby w stanie przetrwać zbyt długo w plazmie.

Nagranie przedstawiające zmiennokształtny obiekt znajduje się poniżej:

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (305)
Zobacz także