Udana teleportacja z Ziemi na orbitę. Wielki sukces naukowców

Mały krok dla naukowców, ogromny dla ludzkości. Chińscy badacze przetransportowali foton, jedną z cząstek elementarnych. Jaką metodą? Teleportacją. Prosto z Ziemi na orbitę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Udana teleportacja z Ziemi na orbitę. Wielki sukces naukowców
(flickr.com, Fot: Thanasis Papathanasiou)
WP

Jak donosi BBC, naukowcy z Państwa Środka przeteleportowali cząstkę fotonu z laboratorium na pustyni Gobi do satelity, orbitującej ponad 480 kilometrów nad Ziemią. "Guardian" opisał proces jako zjawisko natychmiastowego przetransferowania właściwości fotonu z jednego miejsca do drugiego. Przez ponad 30 dni naukowcy z sukcesem teleportowali foton ponad 900 razy.

A tak wysyłano zwierzęta w kosmos

WP

Wyniki eksperymentu są przełomowe. Przede wszystkim w kontekście internetu. Naukowcy między innymi z Uniwersytetu Stanforda już pracują nad kwantową siecią. Informacje nie byłyby w niej przesyłane metodą zerojedynkową, tylko za pomocą kwantowych stanów fotonów. Taka forma komunikacji byłaby znacznie bezpieczniejsza. Dlaczego? Bo możliwość odczytania tej formy sygnału byłaby jednorazowa. Jeśli ktoś próbowałby szpiegować nas w kwantowej sieci, zniszczyłby przekaz, jednocześnie się ujawniając. Nadchodzą naprawdę ciekawe czasy.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP