Ubuntu 10.4 bardziej społecznościowy

Strona głównaUbuntu 10.4 bardziej społecznościowy
24.03.2010 12:30
Ubuntu 10.4 bardziej społecznościowy

Firma Canonical udostępniła do pobrania beta wersję Ubuntu o kodowej nazwie "Lucid Lynx". Oprócz zmienionego logo i nowego wyglądu, pojawiły się w nim funkcje społecznościowe.

*Firma Canonical udostępniła do pobrania beta wersję Ubuntu, pojawiły się w nim funkcje społecznościowe. *

Ubuntu 10.0. to edycja LTS (long term support - długoterminowe wsparcie techniczne), której użytkownicy mogą liczyć na trzy lata wsparcia w przypadku instalacji na komputerach biurkowych i pięć lat w wersji przeznaczonej dla serwerów.

288769376797407379

Nowością, która pojawia się w 10.04 jest program o nazwie Gwibber. To rozprowadzany na licencji open source program, który umożliwia mikroblogowanie i wspiera internetowe serwisy społecznościowe takie jak Twitter, Facebook, Digg, Flickr, FriendFeeda, Identi.ca czy Jaiku. Z programu można korzystać jak z osobnej aplikacji, lub za pośrednictwem interfejsu MeMenu.

W nowym wcieleniu Ubuntu znalazł się też pakiet biurowy Open Office w wersji 3.2 i najnowszy Firefox 3.6. w którym zmieniono domyślną wyszukiwarkę na Yahoo.
Użytkownicy Ubuntu mogą też skorzystać z nowej funkcjonalności umożliwiającej robienie zakupów w sklepie muzycznym Ubuntu One z poziomu domyślnego odtwarzacza muzycznego Rhytmboksa. Obecnie usługa znajduje się w wersji beta.

"Lucid Lynx", co na język polski można przetłumaczyć jako "Świetlisty Ryś" jest dostępny wersji beta. Premierę finalnej wersji Ubuntu 10.04 LTS zapowiedziano na 29 kwietnia 2010 r.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)