Ubuntu 10.4 bardziej społecznościowy

Ubuntu 10.4 bardziej społecznościowy

24.03.2010 12:30, aktual.: 24.03.2010 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Canonical udostępniła do pobrania beta wersję Ubuntu o kodowej nazwie "Lucid Lynx". Oprócz zmienionego logo i nowego wyglądu, pojawiły się w nim funkcje społecznościowe.

*Firma Canonical udostępniła do pobrania beta wersję Ubuntu, pojawiły się w nim funkcje społecznościowe. *

Ubuntu 10.0. to edycja LTS (long term support - długoterminowe wsparcie techniczne), której użytkownicy mogą liczyć na trzy lata wsparcia w przypadku instalacji na komputerach biurkowych i pięć lat w wersji przeznaczonej dla serwerów.

Obraz

Nowością, która pojawia się w 10.04 jest program o nazwie Gwibber. To rozprowadzany na licencji open source program, który umożliwia mikroblogowanie i wspiera internetowe serwisy społecznościowe takie jak Twitter, Facebook, Digg, Flickr, FriendFeeda, Identi.ca czy Jaiku. Z programu można korzystać jak z osobnej aplikacji, lub za pośrednictwem interfejsu MeMenu.

W nowym wcieleniu Ubuntu znalazł się też pakiet biurowy Open Office w wersji 3.2 i najnowszy Firefox 3.6. w którym zmieniono domyślną wyszukiwarkę na Yahoo.
Użytkownicy Ubuntu mogą też skorzystać z nowej funkcjonalności umożliwiającej robienie zakupów w sklepie muzycznym Ubuntu One z poziomu domyślnego odtwarzacza muzycznego Rhytmboksa. Obecnie usługa znajduje się w wersji beta.

"Lucid Lynx", co na język polski można przetłumaczyć jako "Świetlisty Ryś" jest dostępny wersji beta. Premierę finalnej wersji Ubuntu 10.04 LTS zapowiedziano na 29 kwietnia 2010 r.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)