Uber zatrudnia specjalistów w Warszawie i Krakowie i otwiera pierwsze centrum poza USA

Uber zainwestuje w Polsce ponad 26 mln złotych w dalszy rozwój założonego w 2016 roku krakowskiego Centrum Usług Biznesowych. Warszawskie biuro Ubera stanie się centrum biznesowym dla rozwoju strategicznego platform Uber i UberEats w Europie Środkowo-Wschodniej

Uber zatrudnia specjalistów w Warszawie i Krakowie i otwiera pierwsze centrum poza USA
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Bolesław Breczko

22.01.2019 | aktual.: 23.01.2019 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uber rozwija w Krakowie pierwsze poza USA centrum badań i rozwoju, które zajmuje się projektowaniem rozwiązań z zakresu nowych usług mobilnych firmy, jak rowery elektryczne JUMP. Polscy inżynierowie odpowiadają za większość globalnych rozwiązań w tym zakresie dla Ubera. Do końca roku Uber zainwestuje 11 milionów złotych w rozwój jednostki

Uber chce podwoić zatrudnienie pracowników w Polsce do końca 2019 roku: pracę otrzyma ponad 200 specjalistów w Krakowie oraz 30 w Warszawie

Centrum inżynieryjne w Krakowie - pierwsze w Europie i trzecie na świecie

Centrum badań i rozwoju dla nowych usług mobilnych powstało po zakupie firmy stworzonej przy Ryana Rzepeckiego przez Ubera w połowie 2018 roku. W tej chwili w centrum pracuje 20 inżynierów, programistów, elektroników oraz mechaników. Krakowski zespół pracuje zarówno nad samą aplikacją do wypożyczania pojazdów, jak również projektuje kolejne wersje rowerów elektrycznych oraz hulajnóg. Rozwiązania z zakresu nowych form mobilności są kluczowe dla nowej strategii biznesowej Ubera na świecie.

Firma ma ambicję udostępnienia różnych form przejazdów w jednej aplikacji - za pomocą jednego kliknięcia trasa przejazdu z punktu A do B będzie tworzyć się automatycznie, korzystając z przejazdów samochodem, rowerem elektrycznym, hulajnogą czy transportem publicznym. Centrum w Krakowie to jedyna placówka inżynieryjna Ubera tego typu działająca poza Stanami Zjednoczonymi. Oprócz Krakowa podobne obiekty funkcjonują jedynie w dwóch miastach w USA: w Nowym Jorku i San Francisco. W rozwój centrum do końca tego roku Uber zainwestuje ponad 11 milionów złotych.

200 nowych etatów dla specjalistów w Centrum Usług Biznesowych

Nowa inwestycja Ubera obejmuje m.in. rozwój Krakowskiego Centrum Usług Biznesowych, założonego w 2016 roku. To wyspecjalizowana jednostka, będąca jednym z najważniejszych punktów operacyjnych Ubera w regionie obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę. To swoiste centrum operacyjno-analityczne firmy. Zatrudnieni w nim specjaliści i analitycy mają zapewnić wysoką jakość platformy Uber dla użytkowników i kierowców korzystających z aplikacji w ponad 40 miastach, z 11 państw. Po pierwotnym zainwestowaniu 40 milionów złotych i zatrudnieniu 300 osób w krakowskiej placówce, amerykańska firma chce zwiększyć tu zatrudnienie o kolejnych 200 osób do końca roku. Dodatkowo zainwestuje w rozwój krakowskiego Centrum ponad 26 milionów złotych.

Warszawa sercem biznesu Ubera i Uber Eats w tej części Europy

Warszawskie biuro Ubera stanie się głównym centrum biznesowym firmy w Europie Środkowo-Wschodniej, odpowiadając za rozwój platform Uber i Uber Eats na wszystkich rynkach w naszym regionie geograficznym. To w Warszawie będą zapadały wszystkie kluczowe decyzje biznesowe, związane z rozwojem aplikacji Uber i Uber Eats, wliczając w to strategię biznesową, planowanie nowych inwestycji, pracę nad nowymi rozwiązaniami z zakresu mobilności miejskiej, rozwój kadr czy same zmiany w aplikacji. W stołecznym biurze Ubera do końca roku zatrudnienie znajdzie 30 nowych specjalistów, dzięki czemu Uber podwoi liczbę swoich pracowników w Warszawie.

Uber się zmienia

Uber zmienia sposób prowadzenia swojej działalności na całym świecie. Firma chce współpracować z polskimi miastami i regulatorami nad rozwiązaniami, które będą korzystne zarówno dla konsumentów, jak i kierowców, w poszanowaniu istniejących wymogów prawnych. W ciągu ostatnich miesięcy Uber wprowadził wymóg licencji dla swoich partnerów, dał kierowcom możliwość przyjmowania gotówki wraz z obowiązkiem posiadania kas fiskalnych i wprowadził nowe funkcje aplikacji w zakresie bezpieczeństwa zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Według wielu badań (m.in. Selectivv, ORB International, Pollster & Izmałkowa), Uber jest najczęściej używaną i najbardziej popularną aplikacją do przemieszczania się w polskich miastach.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Komentarze (1)