Uber ogłosił nowe stawki za przejazdy w Warszawie. Będzie taniej

Uber ogłosił nowe stawki za przejazdy w Warszawie. Będzie taniej

Uber ogłosił nowe stawki za przejazdy w Warszawie. Będzie taniej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.09.2019 15:39

Ta decyzja z pewnością rozgoryczy taksówkarzy. Firma Uber ogłosiła nowe stawki za przejazdy. Zmiany cennika dotyczą jedynie Warszawy, ale nie wykluczone, że niebawem zostaną wprowadzone też w innych miastach.

Uber ogłosił nowy cennik swoich usług w stolicy. Stawki będą mniejsze, co z pewnością nie spodoba się taksówkarzom. Zmiany dotyczą opłaty minimalnej oraz zmniejszenia kosztów za kilometr jazdy. Firma wyliczyła i opublikowała należności na najbardziej popularnych trasach w Warszawie.

Uber. Nowy cennik w Warszawie

Zazwyczaj, kiedy słyszymy o zmianach w cennikach, wyobrażamy sobie podwyżki. Inaczej jest w przypadku popularnej korporacji Uber. Firma obniżyła stawki na terenie Warszawy i być może już wkrótce zmiany obejmą też pozostałe miasta, w których dostępne są usługi przewoźnika.

Do tej pory minimalna opłata za przejazd Uberem ulicami Warszawy wynosiła 10 złotych. Firma postanowiła obniżyć stawkę do 8 zł. Zmianie uległa również opłata podstawowa, zmalała z 4zł do 3zł.

Za każdy przejechany kilometr użytkownicy zapłacą złotówkę, czyli o 30 groszy mniej niż dotychczas. Jednocześnie przewoźnik podniósł opłatę za 1 minutę przejazdu – z 25 gr na 35 gr.

Firma postanowiła też oszacować koszty za przejazd na najpopularniejszych trasach w stolicy.

Na trasie pomiędzy Centrum Nauki Kopernik a Pałacem Kultury i Nauki cena spadła z 10 zł do 8 zł. Z kolei za przejazd z Dworca Centralnego na Lotnisko Chopina zapłacimy teraz 18,60 zł, podczas gdy wcześniej wyniosłoby to 20,70 zł. Za trasę z Centrum Handlowego Arkadia do Galerii Mokotów zapłacimy natomiast 20,10 zł, a nie 22,30 zł, jak dotychczas.

Jak wynika z badań firm Selectivv i ORB International, z usług przewoźnika korzysta obecnie co trzeci mieszkaniec Warszawy. Uber informuje, że zmiana polityki cenowej jest ściśle związana z planami firmy dotyczącymi popularyzacji swoich usług w innych polskich miastach. Przypomnijmy, że Ubera oprócz Warszawy można zamówić w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Trójmieście i na Śląsku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)