WP

Uber chce dalszych testów autonomicznego auta. Wcześniej pojazd potrącił kobietę

W marcu doszło do pierwszego wypadku z udziałem autonomicznego samochodu przewoźnika. Teraz Uber chce ponownie testować pojazdy - korporacja zapewnia, że te zostały ulepszone.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uber nie poniósł winy za wypadek
Uber nie poniósł winy za wypadek (East News, Fot: Mateusz Jagielski)
WP

Uber poprosił Departament Transportu Pensylwanii o ponowne udzielenie zgody na testy autonomicznych pojazdów w Pittsburghu. Po wydarzeniach z marca 2018 roku firma przerwała próby.

Uber: autonomiczne auto może wrócić na drogi

Ofiarą pierwszego śmiertelnego wypadku była 49-letnia kobieta. Według analiz policyjnych, samochód Ubera nie zwolnił przed uderzeniem w kobietę, co potwierdza nagranie. Wiadomo również, że Herzberg przechodziła przez ulicę w nieprawidłowym miejscu.

WP

W samochodzie znajdował się wówczas kierowca, który jednak nie patrzył na drogę, tylko oglądał film na smartfonie. Właśnie dlatego Uber zdecydował, że podczas testów - gdy firma uzyska zgodę - w pojeździe będzie znajdowało się dwóch pasażerów. Dodatkowo pojazdy mają zostać wyposażone w udoskonalony system automatycznego hamowania.

Uber: autonomiczne samochody to za mało. Chce stworzyć latające taksówki

Obecnie Uber pracuje nie tylko nad autonomicznymi pojazdami. Firma chce tworzyć także latające taksówki, które w przyszłości miałyby zastąpić samochody osobowe.

Czytaj też: Bez latających samochodów nie wyobrażano sobie przyszłości. Dlaczego wciąż ich nie ma?

WP

Zobacz też: Cybersejf – uwaga na fałszywe aplikacje

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP