Tworzą meble z... ziemniaczanych obierek

Tworzą meble z... ziemniaczanych obierek30.01.2019 12:49
Tworzą meble z... ziemniaczanych obierek
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Jedni uważają, że to świetny naturalny lek, inni - że to doskonały… budulec. Firma Chip[s] Board postanowiła wykorzystać ziemniaczane obierki do produkcji mebli. Wszystko w trosce o środowisko.

Wywar z obierek rozpuszcza kamienie, i to zarówno nerkowe, jak i żółciowe. A jak dowodzi firma Chip[s] Board, obierki mogą być też materiałem wykorzystywanym do produkcji mebli.

289752409331497978
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Jak przypomina serwis miasto2077.pl, do budowy drewnianych mebli potrzebne jest nie tylko drewno. Używa się też formaldehydów i toksycznych dodatków niezbędnych do formowania płyty pilśniowej MDF. Gdy wymieniamy meble na nowe, stare lądują na śmietniku, co ze względu na wykorzystanie takich materiałów szkodzi środowisku. Firma Chip[s] Board chciała więc znaleźć naturalny, biodegradowalny zamiennik.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4

W ten sposób powstała alternatywa dla tradycyjnej płyty MDF, do stworzenia której wykorzystano odpady po ziemniakach. Jak przekonują twórcy pomysłu, używając "obierkowego" zastępstwa bez problemu można tworzyć meble, budynki albo guziki. A potem, gdy już nam się znudzą lub zniszczą, takie produkty można bez żalu i wyrzutów sumienia wyrzucić. Bez szkody dla otoczenia.

289752409331760122
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Firma Chip[s] Board jeszcze w tym roku ma wypuścić pierwsze produkty powstałe przy użyciu materiału z ziemniaczanych odpadów. Choć na niskie ceny raczej nie ma co liczyć. Kubki wykonane z piasku to najlepszy dowód na to, że ekologiczne podejście tanie nie jest. Jeżeli jednak można sobie na to pozwolić, to chyba warto sięgnąć do portfela, aby wybrać ekologiczne substytuty, które później nie będą negatywnie wpływać na środowisko.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)