Toshiba ostrzega przed płonącymi bateriami

Toshiba ostrzega przed płonącymi bateriami

20.07.2007 12:30

Koncern Toshiba wycofuje z rynku 10 tys. baterii do notebooków, które trafiły na rynek po grudniu 2005 r. Producentem wadliwych akumulatorów jest firma Sony - powodem wycofania ich z rynku jest możliwość przegrzania i zapalenia się.

Tym razem programem bezpłatnej wymiany objętych jest 10 tys. baterii, które zostały wyprodukowane 3 grudnia 2005 r. w jednej z fabryk Sony. Decyzję o rozpoczęciu takiego programu podjęto po tym, jak w ciągu ostatnich 10 miesięcy odnotowano trzy przypadki zapalanie się baterii wyprodukowanych tego dnia ( Sony zastrzega, że w wyniku tych incydentów nikt nie ucierpiał ). Przedstawiciele Toshiby mówią, że potencjalnie wadliwa jest jedynie połowa akumulatorów z owej serii - jednak na wszelki wypadek zdecydowano, że wymienione zostaną wszystkie.

Objęte wymianą baterie montowane były w notebookach z serii Dynabook, Dynabook Satellite, Satellite oraz Tecra. Szczegółowe informacje na ten temat podane zostaną wkrótce.

Przypomnijmy, iż akcja masowej wymiany akumulatorów w notebookach zainicjowana została wydanym w połowie sierpnia 2006 r. oświadczeniem firmy Dell, w którym ogłosiła ona pokrycie kosztów wymiany ponad 4,2 mln baterii zamontowanych komputerach przenośnych sygnowanych tą marką. Wkrótce potem do Della dołączyli kolejni producenci - w tym Apple, Lenovo, Fujitsu Siemens, Panasonic i Hitachi - a programem wymiany objętych zostało ok. 9,6 mln baterii ( więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule "Gorący problem z notebookami" - http://www.idg.pl/news/100845.html ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)