Top 5 pralek do 1000 złotych

Top 5 pralek do 1000 złotych

Top 5 pralek do 1000 złotych
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
13.03.2013 14:57

Kupno pralki nie musi wiązać się z wielkimi kosztami, a tańsze modele wcale nie muszą odbiegać parametrami od ich droższych odpowiedników. W ofercie producentów na 2012 znaleźć możemy urządzenia różniące się typami budowy, efektywnością energetyczną oraz ilością funkcji - mnogość dostępnych opcji zakupu może wprawić w zakłopotanie konsumenta poszukującego idealnego sprzętu do swojego domu. Biorąc to pod uwagę wybraliśmy pięć, naszych zdaniem najlepszych, propozycji pralek do tysiąca złotych.

Kupno pralki nie musi wiązać się z wielkimi kosztami, a tańsze modele wcale nie muszą odbiegać parametrami od ich droższych odpowiedników. W ofercie producentów na 2012 rok znaleźć możemy urządzenia różniące się typami budowy, efektywnością energetyczną oraz liczbą funkcji - mnogość dostępnych opcji zakupu może wprawić w zakłopotanie konsumenta poszukującego idealnego sprzętu do swojego domu. Biorąc to pod uwagę, wybraliśmy pięć, naszym zdaniem najlepszych propozycji pralek do tysiąca złotych.

1 / 5

WHIRLPOOL AWE 2319

Obraz
© Materiały prasowe

Pralki ładowane od góry są węższe od tych ładowanych od frontu, dzięki czemu sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach i idealnie nadają się na przykład do umieszczenia w ciasnej wnęce. Właśnie tego typu konstrukcją charakteryzuje się Whirlpool AWE 2319, otwierająca zestawienie najlepszych pralek do 1000 złotych. Urządzenie może pomieścić do 5 kilogramów tkanin, które uprać możemy w jednym z 18 programów. Przyznana jej klasa energetyczna A+ oraz klasa skuteczności prania A gwarantują wysoką efektywność w usuwaniu zabrudzeń. Odbiega od tego natomiast maksymalna prędkość wirowania wynosząca zaledwie 800 obrotów na minutę.

2 / 5

POLAR PTL 819

Obraz
© Materiały prasowe

Podobnymi parametrami pochwalić może się Polar PTL 819 - również w jej przypadku do czynienia mamy z klasą skuteczności prania A, przy skuteczności odwirowywania D. Urządzenie sprzedawane jest pod logiem znanej polskiej marki, w 2002 roku przejętej przez Whirlpool. Pralka obsługiwana jest przy pomocy jednego pokrętła, oferującego dostęp do 18 programów automatycznych. Dodatkowe funkcje, takie jak powstrzymująca wypłukiwanie detergentu w czasie pracy Eco-Ball oraz ograniczające zużycie energii Eco Green, zmniejszają ogólne koszty eksploatacji urządzenia. Te cechy, w połączeniu z ładownością bębna wynoszącą 5,5 kg, zapewniły pralce Polar czwarte miejsce w naszym rankingu.

3 / 5

ELECTROLUX EWB 95205W

Obraz
© Materiały prasowe

Trzecie miejsce w zestawieniu zajmuje produkt szwedzkiego koncernu Electrolux. Tak jak poprzednie dwie pozycje w rankingu, jest to pralka ładowana od góry, o klasie energetycznej A+ i skuteczności prania A, jednak w porównaniu do nich, EWB 95205W charakteryzuje się większą efektywnością odwirowywania. Dzięki prędkości bębna na poziomie 900 obrotów na minutę, w tej kategorii urządzenie sklasyfikowane zostało pod literą B, czyli drugiej pozycji w sześciostopniowej skali. Maksymalny załadunek bębna wynosi 5,5 kg, dodatkowo pralka wyposażona została w funkcję opóźniania startu oraz wyważoną pokrywę, zmniejszającą ryzyko przytrzaśnięcia ręki w trakcie wkładania i wyjmowania prania.

4 / 5

INDESIT IWUD 4105

Obraz
© Materiały prasowe

Indesit IWUD 4105 należy do kategorii pralek „slim”, czyli ładowanych od frontu urządzeń charakteryzujących się wyjątkowo małą głębokością, w tym przypadku wynoszącą zaledwie 33 cm. Minusem takiego rozwiązania jest mała pojemność bębna, który pomieścić może tylko 4 kg prania. Jeśli jednak nie jest to dla nas istotne, otrzymamy urządzenie z dobrymi parametrami efektywności pracy, automatyką wagową i panelem sterowania wyposażonym w cyfrowy wyświetlacz, umożliwiający wybór jednego z 16 programów pracy. Te wszystkie cechy przy niewielkich całkowitych rozmiarach, ułatwiających aranżację wnętrza łazienki, sprawiły że pralka Indesit zajmuje drugie miejsce w naszym zestawieniu.

5 / 5

AMICA AWN 610D

Obraz
© Materiały prasowe

Zwycięzcą naszego zestawienia została pralka ładowana od frontu - Amica AWN 610D. Posiada największą ładowność ze wszystkich zestawionych modeli, jej bęben pomieści aż 6 kg prania. Wyposażona jest w dający dostęp do 15 programów panel sterowania z dużym wyświetlaczem LCD, pokazującym najważniejsze informacje na temat parametrów pracy. Urządzenie daje możliwość niezależnej regulacji temperatury oraz prędkości wirowania, a dodatkowo posiada system wyważenia ładunku, który dzięki kontroli obciążenia bębna zmniejsza hałas generowany w trakcie pracy. Klasa efektywności energetycznej to A+, klasa skuteczności prania A oraz klasa skuteczności odwirowywania C w połączeniu z pozostałymi cechami urządzenia zapewniło temu modelowi pierwsze miejsce na podium rankingu najlepszych pralek do 1000 zł.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)