To koniec tego Windowsa!

To koniec tego Windowsa!

To koniec tego Windowsa!
Źródło zdjęć: © chip.pl
06.09.2013 13:25

Gdy Microsoft zapowiadał swój system operacyjny dla procesorów ARM wszyscy przecieraliśmy oczy ze zdumienia i liczyliśmy, że to zmieni układ sił na rynku.

Wkrótce minie rok od rynkowej premiery pierwszych urządzeń z Windows RT i wygląda na to, że system ten jest bliżej swojej śmierci, niż sukcesu. Z założenia miała to być nieco ograniczona, nieco okrojona wersja systemu Windows, ale wciąż o wiele bardziej funkcjonalna od Androida czy iOS-a. Sprzedaż urządzeń z tym OS-em, w tym firmowanego przez sam Microsoft tabletu Surface, pozostawia jednak wiele do życzenia.

Powód jest dość prosty i zwraca na niego uwagę menadżer firmy Lenovo - procesory Intel Haswell. Pytany o urządzenia z Windows RT podczas targów IFA 2013. Nick Reynolds z Lenovo odparł, że nowe procesory Intela wyeliminowały potrzebę wyboru między długim czasem pracy na baterii, a wysoką wydajnością.

Odkąd użytkownicy w większych i mniejszych urządzeniach typu tablety i notebooki mogą skorzystać z pełnego Windows 8 i do tego pracować na nim przez cały dzień, nie będzie popytu na okrojoną wersję systemu bez kilku istotnych funkcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)