To koniec tego Windowsa!

To koniec tego Windowsa!
06.09.2013 13:25
To koniec tego Windowsa!
Źródło zdjęć: © chip.pl

Gdy Microsoft zapowiadał swój system operacyjny dla procesorów ARM wszyscy przecieraliśmy oczy ze zdumienia i liczyliśmy, że to zmieni układ sił na rynku.

Wkrótce minie rok od rynkowej premiery pierwszych urządzeń z Windows RT i wygląda na to, że system ten jest bliżej swojej śmierci, niż sukcesu. Z założenia miała to być nieco ograniczona, nieco okrojona wersja systemu Windows, ale wciąż o wiele bardziej funkcjonalna od Androida czy iOS-a. Sprzedaż urządzeń z tym OS-em, w tym firmowanego przez sam Microsoft tabletu Surface, pozostawia jednak wiele do życzenia.

Powód jest dość prosty i zwraca na niego uwagę menadżer firmy Lenovo - procesory Intel Haswell. Pytany o urządzenia z Windows RT podczas targów IFA 2013. Nick Reynolds z Lenovo odparł, że nowe procesory Intela wyeliminowały potrzebę wyboru między długim czasem pracy na baterii, a wysoką wydajnością.

Odkąd użytkownicy w większych i mniejszych urządzeniach typu tablety i notebooki mogą skorzystać z pełnego Windows 8 i do tego pracować na nim przez cały dzień, nie będzie popytu na okrojoną wersję systemu bez kilku istotnych funkcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)