To już wojna: Microsoft otworzy sklepy obok Apple

To już wojna: Microsoft otworzy sklepy obok Apple

To już wojna: Microsoft otworzy sklepy obok Apple
Źródło zdjęć: © Microsoft
16.07.2009 12:30, aktualizacja: 17.07.2009 09:48

Sklepy Microsoftu będą nie tylko koncepcyjnie przypominały oddziały Apple, ale również zostaną zlokalizowane tuż obok obiektów konkurencji - bardzo możliwe, że dosłownie "jeden przy drugim". Informację potwierdził jeden z przedstawicieli firmy

Microsoft informował o planie otworzenia własnych sklepów już w lutym br. Firma twierdziła wówczas, że projekt "zmieni wrażenia klientów z zakupów oprogramowania i sprzętu marki". Wiele osób złośliwie komentowało, że sklepy Giganta z Redmond będą klonami oddziałów Apple.

Microsoft postanowił jednak kontynuować swój projekt. Aktualnie firma jest już w końcowej fazie planowania strategii biznesowej oraz planów lokalizacyjnych związanych z wprowadzeniem własnej sieci. Rzecznik firmy powiedział: "wśród scenariuszy znajduje się również taki, który zakłada umieszczenie sklepów Microsoftu obok oddziałów Apple". Dodał jednocześnie, że firma nie ma jeszcze pewności co do wprowadzenia koncepcji już tej jesieni.

Kevin Turner, Chief Operating Officer w Microsoft Corporation, był bardziej wylewny i w wywiadzie dla Reuters powiedział wprost: "Na jesieni zamierzamy otworzyć kilka z naszych sklepów dosłownie obok obecnych oddziałów Apple Store".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)