To już 12 lat GG (Gadu-Gadu)!

To już 12 lat GG (Gadu-Gadu)!

To już 12 lat GG (Gadu-Gadu)!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.08.2012 15:16, aktualizacja: 16.08.2012 08:08

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich komunikatorów - GG - obchodzi w sierpniu swoje urodziny.

Kiedy 1. sierpnia 2000 roku powstawało Gadu-Gadu nikt nie spodziewał się, że ten komunikator tak przypadnie do gustu Polakom, którzy szybko zrezygnowali z ICQ, czy MSN na rzecz krajowego produktu. GG to także kultowe dźwięki nadchodzącej wiadomości i znane chyba każdemu statusy dostępności.

Startując od komunikatora pozwalającego na wysyłanie wiadomości tekstowych i SMS, GG przeobraziło się w nowoczesne narzędzie do rozmów multimedialnych, pozwalające na wymianę plików, zdjęć, linków, ale także –. co podkreślają niektórzy użytkownicy – GG jest zbytnio przeładowane funkcjami, które nie mają nic wspólnego z komunikatorem.

Z GG korzysta wiele znanych osobistości i instytucji. Prezydent Lech Wałęsa korzysta z symbolicznego numeru GG:1980. przez komunikator można skontaktować się także z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

GG dzisiaj

Dzisiaj GG nadal pozwala być w kontakcie milionom osób. Pomimo trwającej obecnie mody na serwisy społecznościowe, GG jako praktyczne narzędzie do bezpłatnej komunikacji startuje codziennie rano na milionach komputerów i w każdej chwili w telefonach. Wraz z Google i Allegro, GG jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w polskim Internecie.

Ostatnie dwa lata (2011-2012. to okres dynamicznych, dużych zmian w GG – zespół przygotował nową wersję GG dostępną w komputerze, przez przeglądarką i w komórce.

GG cieszy się niezmienną popularnością również w wersjach mobilnych, o czym świadczy m.in. zajęcie w tym miesiącu czołowego 1. miejsca w Google Play w kategorii „Najlepsze Bezpłatne” – polskie GG pokonuje w tym rankingu takich światowych gigantów, jak: Facebook, Skype, YouTube i Gmail.

Producent udostępnił także długo oczekiwaną wersję GG na Mac-a, wersje mobilne na popularne platformy, zniósł opłaty za korzystanie z GG w telefonach, umożliwił korzystanie z wirtualnego GG dysku (3 GB), poczty elektronicznej i wygodnego archiwum rozmów.

Ciekawostki o GG: - Gdyby zebrać wszystkich użytkowników GG razem, to zajęliby miejsce na widowni 15. Stadionów Narodowych, a chwytając się za ręce stworzyliby łańcuch dłuższy od Chińskiego Muru,

- Miesięcznie ponad 1. mln osób na swoich komputerach ma uruchomione GG (wskaźnik „Uruchomione aplikacje” w badaniu Megapanel PBI-Gemius, kwiecień 2012)

- Codziennie na komunikatorze GG loguje się prawie 5 mln numerów

- Rekordowo w jednej sekundzie bywa zalogowanych równocześnie prawie 2 mln użytkowników - najnowszy taki rekord został odnotowany w styczniu 201. roku

- 2136/s –. tyle wiadomości na sekundę przesyłanych jest średnio przez GG

- Prawie 1 mln użytkowników korzysta z komunikatora GG w telefonie

- 3 13. 2082 - średnia ilość statusów ustawianych dziennie w GG

- W 201. roku Gadu-Gadu zmieniło nazwę na GG

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (345)