Titanic rodzi się na nowo. Chińczycy budują replikę w skali 1:1

Replika Titanica
Replika Titanica
Źródło zdjęć: © South China Morning Post/YouTube
Oskar Ziomek

17.05.2021 20:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Chinach trwa budowa repliki statku Titanic, oczywiście w skali 1:1. Obiekt ma być atrakcją turystyczną, choć nie wszystkim podoba się wizja "zarabiania na ludzkiej tragedii", z którą Titanic jest jednoznacznie kojarzony.

Titanic powstaje na nowo, ale tym razem tylko jako replika. Jak zwraca uwagę Kotaku, Chińczycy budują wierną kopię statku, który zatonął w 1912 roku po zderzeniu z górą lodową. Budowa trwa od 2014 roku i jak dotąd pochłonęła równowartość 155 milionów dolarów.

Replika Titanica będzie atrakcją w parku rozrywki w Suining. Oprócz statku, powstanie też okoliczne nabrzeże. Sam Titanic jest już w zasadzie finalizowany. Jak ustalił South China Morning Post, główny pokład jest już w większości gotowy.

Dzięki temu, że replika powstaje w autentycznych rozmiarach, odwiedzający mają mieć możliwość "odczuć potęgę i luksus Titanica". Twórcy projektu chcą w ten sposób pokazać, jakie warunki otaczały podróżujących, dla których jeden z rejsów niestety zakończył się tragicznie. Podczas zwiedzania opowiadane będą "dotykające historie" z momentu katastrofy.

Jak podają twórcy, replika Titanica będzie na tyle szczegółowa, że odwiedzający będą mogli obejrzeć m.in. maszynownię, kokpit czy pokładowy basen. Przewiduje się, że rocznie replikę Titanica przyjedzie zwiedzać od 2 do 5 milionów turystów, stąd przekonanie, że inwestycja się zwróci. Zgodnie z planem budowa ma się zakończyć jeszcze w 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)