Trwa ładowanie...
d48idje

TikTok rozwiązał problem niebezpiecznego nagrania? Samobójstwo w sieci wywołało dyskusję

Zdaje się, że TikTok w końcu uporał się z niebezpiecznym problemem udostępniania nagrania z samobójstwa na swojej platformie. Przez kilka dni makabryczne wideo krążyło po sieci, mimo że nie raz było przez firmę usuwane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TikTok rozwiązał problem niebezpiecznego nagrania? Samobójstwo w sieci wywołało dyskusję
(TikTok)
d48idje

8 września TikTok poinformował o niebezpiecznym nagraniu krążącym w serwisie, na którym mężczyzna popełnił samobójstwo z użyciem broni palnej. Moderatorzy walczyli przez kilka dni, by usunąć nagranie z sieci, to jednak wciąż powracało. Sytuacja była o tyle groźna, że przeróbka wideo było przez internautów maskowane pod kolorowymi i pozornie niegroźnymi grafikami.

Rodzina ofiary apelowała do internatów, by zakończyli makabryczną "zabawę", jednak niektórzy potrafią nawet śmierć drugiego człowieka zmienić w mem. Długa walka moderatorów z udostępnieniami filmu zdaje się dobiegać końca. Jak podaje 7News, TikTok zmienił powiązane tagi, tak by kierowały użytkowników do Centrum bezpieczeństwa platformy.

Czy to rozwiąże problem? Przekonamy się prawdopodobnie w najbliższych dniach, jednak już teraz w mediach i wśród internautów trwa dyskusja na temat zabezpieczeń stosowanych przez serwisy społecznościowe. Przypominamy, że nagranie samobójstwa pierwotnie pojawiło się na Facebooku, skąd zostało pobrane przez internautów, przerobione i udostępnione na TikToku.

d48idje

Odpowiedzialność mediów społecznościowych

Sytuacja na TikToku wywołała w sieci burzliwą dyskusję na temat tego, jak łatwo jest udostępniać szkodliwe treści między poszczególnymi serwisami oraz jak trudno jest moderatorom walczyć z takimi udostępnieniami.

- Platformy takie jak TikTok muszą włożyć więcej zasobów, aby wykrywać i usuwać tego rodzaju szkodliwe treści. To jest ich odpowiedzialność - powiedział premier Australii Scott Morrison. - Żadne dziecko nie powinno być narażone na takie przerażające treści.

- Rozumiemy i podzielamy obawy wyrażone przez premiera, komisarza ds. e-bezpieczeństwa i szerszą społeczność, że takie materiały są tworzone i udostępniane - przyznał dyrektor generalny TikTok Australia, Lee Hunter. - Rozumiemy też odpowiedzialność, jaką mamy my i podobne platformy. Wiemy, że musimy skuteczniej przeciwdziałać szkodliwym treściom i podkreślamy, że bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas priorytetem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48idje

Podziel się opinią

Share
d48idje
d48idje
Więcej tematów