TESLA udostępnia swoje wszystkie patenty!

TESLA udostępnia swoje wszystkie patenty!

TESLA udostępnia swoje wszystkie patenty!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.10.2014 11:20

Amerykański producent elektrycznych samochodów Tesla udostępnił w całości swoje portfolio patentowe. Chce w ten sposób przyspieszyć rozwój ekologicznego transportu.

Elon Musk, CEO Tesli, tłumaczy swoją decyzję na blogu następująco: "Jeśli przetrzemy szlak, jeśli chodzi o produkcję pojazdów elektrycznych, a potem zaminujemy go prawami własności intelektualnej, działalibyśmy na szkodę naszego głównego celu".

W praktyce oznacza to, że każdy, kto chce skopiować rozwiązania i rozpocząć produkcję własnych, elektrycznych samochodów, bazując na doświadczeniach oraz rozwiązaniach Tesli, może robić to w pełni legalnie i nie martwić się o pozew.

W całej tej górnolotnej decyzji Muska ukryty jest jednak jeden, malutki haczyk. Tesla właśnie skończyła budowę swojej fabryki, w której będzie produkować cylindryczne baterie do pojazdów elektrycznych. Oznacza to, że każdy może kopiować rozwiązania Tesli, jednak i tak najkorzystniej będzie kupić element odpowiedzialny za zasilanie od amerykańskiego producenta.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Napisał odtwarzacz multimedialny w... Excelu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)