Tesla prezentuje nowy produkt. "Megapack" pomoże w magazynowaniu energii

Tesla prezentuje nowy produkt. "Megapack" pomoże w magazynowaniu energii 30.07.2019 15:47
Tesla prezentuje nowy produkt. "Megapack" pomoże w magazynowaniu energii
Źródło zdjęć: © Tesla | Tesla

Tesla oficjalnie wprowadza na rynek "Megapack" - alternatywę dla tradycyjnych elektrowni, które wykorzystują paliwa kopalne. Produkt pozwoli na przechowywanie energii na przemysłową skalę. Był wzorowany na gigantycznym systemie akumulatorów, wdrożonym dwa lata temu w Australii Południowej.

Tesla, niecałe dwa lata temu zbudowała i zainstalowała największą na świecie baterię litowo-jonową w Hornsdale w Australii Południowej, wykorzystując w tym celu baterie Tesla Powerpack. Rozwiązanie pozwoliło zaoszczędzić prawie 40 milionów dolarów w pierwszym roku swojego działania. Dzięki temu, zwiększono wydajność regionalnej sieci elektrycznej.

289817655270210554
Źródło zdjęć: © Tesla | Tesla

Rozwiązanie proponowane przez Teslę, stanowi ważny element dążenia do produkcji zrównoważonej energii. W celu zaspokojenia globalnego popytu na projekty przechowywania energii przy wykorzystaniu akumulatorów, Tesla zaprojektowała i skonstruowała nowy produkt, dedykowany na rynek masowej produkcji energii – "Megapack".

Czym jest Megapack?

Nowy produkt Tesli ułatwia przechowywanie akumulatorów na dużą skalę i zapewnia łatwość ich instalacji czy łączenia. Jest w pełni zautomatyzowany i wyposażony w moduły akumulatorowe, system zarządzania temperaturą, falowniki dwukierunkowe czy sterowniki. "Megapack" pozwala na magazynowane do 3 MWh energii i posiada falownik o pojemności 1,5 MW.

289817655270407162
Źródło zdjęć: © Tesla | Tesla

Elon Musk uważa, że Tesla może stworzyć bezemisyjną elektrownię o mocy 250 MW, na obszarze 3 akrów w czasie krótszym niż 3 miesiące. Jest to cztery razy szybciej, niż w przypadku budowy tradycyjnej elektrowni na paliwo kopalne tej wielkości.

Tesla zaczyna realizację kolejnych projektów z Megapack

W najbliższym czasie Tesla, zamierza rozpocząć realizację projektu Moss Landing w Kalifornii razem z PG&E (Pacific Gas and Electric Company). Megapack będzie działał jako zrównoważona alternatywa dla elektrowni gazowych typu peaker. Elektrownie typu peaker uruchamiają się, gdy lokalna sieć energetyczna nie może zapewnić wystarczającej mocy, aby zaspokoić szczytowe zapotrzebowanie.

Tesla opracowała własne oprogramowanie do monitorowania, kontrolowania i zarabiania na instalacjach Megapack. Wszystkie Megapack'i łączą się z Powerhub, zaawansowaną platformą monitorowania i sterowania dla dużych projektów użytkowych i mikrosieci, a także mogą integrować się z Autobidder. Jest to platforma Tesli pozwalająca na zautomatyzowany handel energią.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)