Elon Musk: Tesla otworzy centra serwisowe i udostępni nowe superładowarki w Polsce

Elon Musk: Tesla otworzy centra serwisowe i udostępni nowe superładowarki w Polsce

Elon Musk: Tesla otworzy centra serwisowe i udostępni nowe superładowarki w Polsce
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Karolina Modzelewska
29.07.2019 13:08, aktualizacja: 29.07.2019 13:20

Elon Musk zapowiedział, że do końca 2019 roku w Polsce pojawią się centra serwisowe i nowe superładowarki. Podobno to nie koniec niespodzianek dla Polaków.

Na Twitterze Elona Muska pojawił się wpis, w którym twórca Tesli informuje, że jeszcze w tym roku w Polsce powstaną centra serwisowe i pojawią się nowe superładowarki.

Na razie Musk nie zdradza więcej szczegółów. Jego post był odpowiedzią na artykuł zamieszczony przez serwis Clean Technica, w którym autor pokazywał jak wygląda korzystanie z Tesli w Polsce.

Superładowarki Tesli w Polsce

Ze strony internetowej Tesli można dowiedzieć się, że superładowarki znajdują się obecnie w czterech miastach: Ciechocinku, Poznaniu, Katowicach i Kostomłotach. Kolejne staną w Ostrowi Mazowieckiej, Rzeszowie, Sieradzu i Strykowie.

Superładowarki są stacjami szybkiego ładowania Tesli. Dzięki nim możliwe są dalekie podróże z postojami trwającymi 20-40 minut. Jest to czas potrzebny na ładowanie mocą, która osiąga wielkość d 120kW.

Pierwsze centrum serwisowe Tesli

Tesla przygotowuje się na otwarcie pierwszego centrum serwisowego w Polsce, które mieści się w Warszawie przy ulicy Powsińskiej. Rozwój infrastruktury cieszy przede wszystkim właścicieli i użytkowników elektrycznych samochodów od Elona Muska.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)