Tesla Elona Muska buduje ogromną stację szybkiego ładowania. Może być największa na świecie

Tesla buduje wielką stację szybkiego ładowania.
Tesla buduje wielką stację szybkiego ładowania.
Źródło zdjęć: © Twitter.com

17.09.2020 07:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tesla, której szefem jest ekscentryczny miliarder Elon Musk, buduje prawdopodobnie największą na świecie stację szybkiego ładowania – donosi portal Electrek. 

Informacja o tym po raz pierwszy pojawiła się na twitterze, gdzie użytkownik Tesli podzielił się zdjęciem placu budowy wielkiej stacji ładowania w mieście Firebaugh w stanie Kalifornia.

Tesla przyspiesza rozwój stacji ładowania

Jak tłumaczy Electrek, ponieważ ilość produkowanych samochodów Tesli rośnie w szybkim tempie, producent stara się dorównać temu tempu rozwojem infrastruktury dedykowanej tym autom, na którą składają się centra serwisowe, usługi mobilne i infrastruktury ładowania. Ta ostatnia część to głównie sieci szybkiego ładowania, prawdopodobnie jedno z największych aktywów Tesli.

W zeszłym roku rozwój sieci został spowolniony, ponieważ Tesla skupiła się na pracach 3. wersji technologii szybkiego ładowania. Teraz jednak Tesla najwyraźniej przyspieszyła wysiłki mające na celu rozbudowę.

Jak informuje Electrek, według formularzy złożonych w wydziale planowania hrabstwa Fresno, stacja będzie miała 56 stanowisk ładowania.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)